BUNLARI BİLİYOR MUSUNUZ?

HER SEÇİM ÖNCESİ AYNI TERANE!

Manavgat Ticaret ve Sanayi Odası (MATSO) Başkanı Ahmet Boztaş’ın siyasi partilerin ilçe başkanlarını ziyaret ederek, Yat Limanı (Marina), Tekne ve Yat Çekek Yeri ve Organize Sanayi Bölgesi (OSB) alanlarının Kum Mevkii 2. Etap Plan uygulamasında yer almasını öneren bir dosya sunduğunu… Her seçim döneminde temcid pilavı gibi ısıtılarak gündeme getirilen bu konunun hiçbir şekilde Manavgat lehine bir sonuca ulaştırılamayacağı görüşünün vatandaşta hâkim olduğunu… Bu konunun gündeme geldiği 1990 yılında doğan bir çocuğun, bugün 28 yaşına geldiğini… 28 yıldır bir arpa boyu yol alınamayan bu projede, asıl sorumluların ortak bir akılda buluşamayan yönetim kadrolarında olduğunun sıkça dile getirildiğini… Kum Mevkii’ndeki asıl sorunun vatandaştan gizlendiği ve o alanda bir paylaşım savaşının yaşandığı dedikodularının ayyuka çıktığını… Manavgat halkının 28 yıldır aynı teraneyi dinlemekten artık sıkıldığını biliyor musunuz?

ADAY YAPMADIKLARIMIZ KÜSMEZSE SEÇİMİ KAZANIRIZ!

CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu’nun aday belirlenirken aranan kriterlerin nasıl olması gerektiğiyle ilgili açıklamalarının partililerce şaşkınlıkla karşılandığını… Bir gazeteciye özel röportaj veren Kılıçdaroğlu’nun, “ Parti içinde yapılan çalışmaları medya ile paylaşmayı doğru bulmuyorum. Dün PM’de de söyledik. Adayları belirlerken sadece anketler değil, il başkanı, ilçe başkanı, vekiller bütün bunlar dikkate alınıyor. Dedim ki bir bölgede 3 aday varsa bazen bunlar bir araya gelip uyumlaştırılırsa yüzde 100 kazanıyoruz ama rakip olurlarsa seçimi kaybediyoruz. Birisinin ankette önde olmasının önemi kalmıyor o zaman. Adayları belirlerken bütün bunlar dikkate alınıyor” ifadelerini dile getirdiğini… CHP’li büyük bir çoğunluğun Genel Başkan Kılıçdaroğlu’nun bu açıklamasını talihsiz bularak, “partide küskünler yaratılıyorsa bunun sorumlularını dışarda değil, partinin yönetim anlayışında aramak gerekir” yorumlarını yaptıklarını biliyor musunuz?

OYLAR ARTIK BÖYLE OKUNACAK!

Yüksek Seçim Kurulu’nun (YSK) 31 Mart’ta yapılacak Mahalli İdareler Genel Seçimleri’ne ilişkin kararının, Resmi Gazete’de yayımlandığını… Kararda, “İl genel meclisi ile belediye seçimlerinde seçim sonuçlarının sayım ve döküm cetvellerine geçirilmesi” başlıklı maddede değişikliğe gidildiğinin bildirildiğini… Kararla birlikte yapılan değişiklikle sandık kurulu başkanı tarafından görevlendirilen üye, oy zarfını sandıktan teker teker alarak başkana vereceğini… Başkanın zarfı açarak içinden çıkan oy pusularını okumadan önce, seçim türüne göre ters çevirerek tasnif edip masanın üstüne koyacağını… İşlem tamamlandıktan sonra başkanın, oy pusulasının ön yüzünü herkesin görebileceği ve işitebileceği şekilde okuyacağını… Öte yandan, muhtarlık için kullanılan oy pusulaları, muhtarlık için oy kullanma hakkı bulunan seçmen sayısından fazla çıkarsa tüm muhtarlık oy pusulaları tekrar ayrı ayrı zarflara konularak sandığa atılacak ve fazla kullanılan oy sayısı kadar zarf sandıktan çekilerek açılmadan ayrı olarak paketlenecek ve bu hususun tutanağa geçirileceğini… Sayım ve döküm işlemlerine, bu işlem yapıldıktan sonra devam edilebileceğinin biliyor musunuz?

“EN BÜYÜK HAYALİM ÜNİVERSİTE”

Geçtiğimiz günlerde olağan genel kurulunu yapan Manavgat Sanayici İş Adamları Derneği’nin (MASİAD) Başkanlığı’na Mücahit Tatar’ın getirildiğini… Aynı genel kurulda tüzük değişikliğine gidilerek Manavgat Sanayici ve İş Adamları Derneği isminin Manavgat Sanayici İş İnsanları Derneği (MASİD) olarak değiştirildiğini… Derneğin isminin iş insanları olarak değiştirilmesinin kadın yatırımcıları memnun ettiğini… Kadın yatırımcılarının ayrıca yapılan bu isim değişikliğiyle, kadın-erkek ayrımcılığına son verildiği yorumlarını dile getirdiklerini… Çiçeği burnunda yeni başkan Mücahit Tatar’ın, MASİD’in çalışmalarını Manavgat’ın çıkarları doğrultusunda sürdüreceğini dile getirdiğini… Tatar’ın en büyük hayalinin Manavgat’a bir üniversite kazandırmak olduğuna vurgu yaptığını biliyor musunuz?

KAZIĞA OTURTULMAKTAN KORKAN BAŞKAN!

Cumhur İttifakı’nın AK Partili Kahramanmaraş Afşin Belediye Başkanı ve adayı Mehmet Fatih Güven’in, “Türkiye geneli yüzde 52’nin altına düşersek tahmin ediyorum ki bizi darağacına çekip kazığa oturtacaklar” diyerek seçmenden oy istemesinin sosyal medyada gündeme oturduğunu… İttifak ortağı MHP’yi ziyaretinde Güven’in, “Özellikle ittifak olarak yüzde 52’in altına düşmememiz gerekir. Cumhur İttifakı olarak Türkiye geneli yüzde 52’nin altına düşersek tahmin ediyorum ki bizi darağacına çekerler, kazığa oturturlar. Bu yüzden birbirlerine benzeyen unsurlar olarak bu yolun neferi olarak çalışacağız. 4 yıl boyunca beraber çalıştık. Zaman zaman yardımlaştık. Bundan sonra da üstte ittifak olduğu için altta daha rahat hareket edeceğiz. Birlikte Afşin’i yürüteceğiz” konuşmasını MHP’li seçmenlere yönelik yaptığını biliyor musunuz?

BAKAN’DAN EYT’LİLERE KÖTÜ HABER

Çalışma, Sosyal Hizmetler ve Aile Bakanı Zehra Zümrüt Selçuk’un,  3600 ek gösterge çalışmasının devam ettiğini söylediğini… Emeklilikte yaşa takılanlar konusuna da değinen Bakan Selçuk’un, “EYT gündemimizde yok” diyerek konuyu kapattığını… Bakanın bu açıklamasının ardından Emeklilikte Yaşa Takılanların  (EYT) umutlarının bir başka bahara kaldığını… 3600 ek gösterge çalışmasının bakanlık nezdinde devam ettiği açıklamasının özellikle emniyet çalışanlarını memnun ettiğini biliyor musunuz?

RUHLARI ŞAD, MEKÂNLARI CENNET OLSUN!

Muratpaşa Belediyesi’nin, Birinci Dünya Savaşı’nda doğu cephesinde şehit düşen Sarıkamış kahramanlarının anısına cuma namazı çıkışı Muratpaşa Camii’nde helva dağıttığını…

Sarıkamış şehitleri huzurunda, bütün şehitlere, gazilere şükran ve minnet duygularını dile getiren Belediye Başkanı Ümit Uysal’ın, “1877’de kaybedilen 93 Harbi’yle Osmanlı İmparatorluğu vatan toprağı Kars, Ardahan ve Artvin’i Ruslara bırakmak durumunda kalmıştır. 1914’te bu toprakları geri almak için başlatılan Sarıkamış Harekâtı, iyi başlamasına rağmen binlerce Mehmetçiğin donarak veya dizanteri ve tifo gibi hastalıklardan şehit düştüğü yüreklerimizi yakan bir sonla noktalanmıştır. Bugün Türkiye Cumhuriyeti’nin üzerinde yükseldiği toprakları bize vatan yapmak için canını feda etmiş kahramanlarımızı, Mehmetçiğimizi, gazilerimizi ve şehitlerimizi hiçbir zaman unutmayacağız” ifadelerine yer verdiği bir açıklama yaptığını biliyor musunuz?

MUHİTTİN BÖCEK’İN DUYGU YOĞUNLUĞU YAŞADIĞI AN

CHP Antalya Büyükşehir Belediye Başkan Adayı, Konyaaltı Belediye Başkanı Muhittin Böcek’in, liselilerin karne sevincine ortak olduğunu… 2018-2019 eğitim öğretim döneminin ilk döneminde tüm yurtta olduğu gibi Antalya’da karne heyecanı yaşandığını… CHP Antalya Büyükşehir Belediye Başkan adayı, Konyaaltı Belediye Başkanı Muhittin Böcek’in, babası ve kendi adını taşıyan Muhittin Mustafa Böcek Anadolu Lisesi’nde gerçekleşen karne törenine katıldığını…
Öğrencilerin karne heyecanına ortak olan Başkan Böcek’in, “Doğup büyüdüğüm, çocukluğumun geçtiği bu topraklarda böyle güzel bir eğitim yuvasında öğrenci kardeşlerimizle birlikte olmaktan büyük mutluluk duydum. Bugün hem hayırsever hem de Antalya Büyükşehir Belediye Başkan adayı olmanın gururu ile aranızdayım. Beni bu günlere getiren başta öğretmenlerimiz olmak üzere, rahmetli annem ve babama çok teşekkür ederim. Okulumuz Antalya’nın en özel okullarından biri haline geldi. Bu başarı güzel bir eğitim kadrosu ve siz değerli öğrencilerimiz sayesinde oldu. 15 tatili güzellikler içerisinde bol bol dinlenerek geçirmenizi diliyorum” ifadelerini kullanarak, duygulu anlar yaşadığını biliyor musunuz?
.

UYUŞTURUCUYA GEÇİT YOK

Antalya’da atıl durumdaki binalara madde bağımlıların girmemesi için kapı ve pencerelerin tuğlayla örüldüğünü… Muratpaşa ilçesi Yeşildere Mahallesi’nde bulunan bir sitede inşaat halindeki binalara uyuşturucu bağımlısı şahısların girdiği ve burada uyuşturucu madde kullandıkları, binalara ve çevresine zarar verdikleri, sitede ikamet edenlerin rahatsız edildiği ihbarını alan Toplum Destekli Polislik Şube Müdürlüğüne bağlı ekiplerin, belediye ekipleriyle birlikte bölgede inceleme başlattığını… Bahse konu binaya gelen ekiplerin, atıl binanın kapı ve pencereleri tuğla ile ördürerek madde bağımlılarının girmelerini önlediğini… Aynı uygulamanın Manavgat’ta yapılmasının vatandaşlarca talep edildiğini biliyor musunuz?


0 Reviews

Write a Review

Turkbeleni Gazetesi

Önceki

AK Gençlerden örnek projeler

Sonraki

CUMHUR İTTİFAKI İLE MİLLET İTTİFAKI’NIN ARASINDAKİ FARK

%d blogcu bunu beğendi: