ATATÜRK’E ‘KEFERE’ DİYENLER BU PARTİDE!

Demokratik Sol Parti (DSP) Genel Başkanı Önder Aksakal seçim kampanyaları kapsamında geldiği Manavgat’ta Ana Muhalefet Partisi CHP’ye yüklendi. Aksakal, “öyle görünüyor ki 31 Mart seçimleri 17 yıldır iktidara muhalefet yapamayan başta ana muhalefet partisi CHP olmak üzere diğer muhalefet partilerin yeni yapıya kavuşmasını sağlayacak” dedi.

DSP’nin Manavgat Belediye Başkan Adayı Ali Çelik’in seçim ofisinin açılışına katılan Genel Başkan Önder Aksal bir Antalyalı olarak Manavgat’ta bulunmaktan duyduğu memnuniyeti dile getirdi.

DSP Genel Başkanı Önder Aksakal yaptığı açıklamada şu ifadele yer verdi:

ATATÜRK’E ‘KEFERE’ DİYENLER BU PARTİDE!

Ben bildim bileli CHP Atatürk’ü istismar ediyor ve pazarlıyor. Ancak böylelikle ayakta kalabiliyorlar. Buradaki iyi niyetli arkadaşım, benim seçmenim, vatandaşım; ‘Aman bu partiyi Atatürk kurmuş, bu partiye bir halel gelmesin’ düşüncesiyle oyunu veriyor. Bu partiyi Atatürk kurmuş ama o zamanki ilkelerin hiç biri bu partide artık kalmamış. Atatürk’e ‘Kefere’ diyen bu partide, vatanın, milletin bölünmez bütünlüğüyle ilgili tartışma yaratan ve özerklik isteyen, ayrışma isteyen kesim bu partide, dinci siyaseti etkin kılmaya çalışan kişiler ve kesimler bu partide. Ve bunlar Atatürk’ün kurduğu partinin eliyle meclise taşınmışlar. CHP seçmeni buna itiraz ediyor. Bu gericiliği partiden söküp atmak için mücadele edenler bakıyorlar ki ‘çözüm yok’ DSP’ye geliyorlar. Çünkü DSP samimi siyaset yapıyor. Ulu Önder Mustafa Kemal Atatürk, merhum İsmet İnönü ve Bülent Ecevit’in halkçı politikaları çizgisinde yürüyor.

31 MART ÜLKE İÇİN KİLOMETRE TAŞIDIR

Parti olarak 31 Mart yerel seçimleri aday belirleme işlemleri tamamlandı. Dün adaylarımızı Ankara’da tanıttık, seçim bildirgelerimizi açıkladık. 31 Mart seçimlerini Türkiye için bir dönüm noktası olduğu iddiasına karşılık biz biraz daha farklı bir görüş benimsiyoruz. 31 Mart seçimleri Türkiye için yeni bir kilometre taşıdır. 30 Kasım 2002’de başlayan kırılma süreci, dönüşüm süreci o dönemin Başbakanı Sayın Recep Tayyip Erdoğan tarafından ‘Türkiye’de artık değişimi, dönüşümü başlatıyoruz’ şeklinde ifade edilmişti. Değişimde kasıt demokrasinin farklı şekilde hayata geçirilmesine yönelik siyaset tarzıydı. Demokratik parlamenter rejimin yerine esasen son noktası itibariyle tek adam rejimine doğru gitmeyi sağlayacak olan 2 partili yapıyı hayata geçirmekti. Bunu Anayasa’yı da değiştirerek 24 Haziran seçiminde gerçekleştirdiler. DSP ittifak çalışmalarına ve ittifak projelerine başından beri karşıydı, bugün de karşıdır.  DSP bizim Atatürk’ten öğrendiğimiz ve Türkiye’ye en yakışan rejim olarak ‘Demokratik Parlamenter Rejimi’ yeniden ihdas edecek programımız ve inancımız var.

SOSYAL MEDYA HAKARET MECRASI DEĞİL

Sosyal medya herkesin istediği gibi bir alan olmalı. Eleştiriler elbette ki olmalı. Bizde yazıyoruz hiç kimse gelip ‘sosyal medyada bizi niçin eleştiriyorsunuz?’ diye sormuyor. Korkmamak gerekiyor ama paylaşımları yaparken hakaret etmeye gerek yok. Küfretmeye gerek yok. Eleştirilerimizi doğruyla yapalım. Biz doğruları söylüyoruz. Ama bu doğruları düzdün söylememize rağmen, sıradan insanların dışında devleti yöneten kocaman kocaman adamlar yalan söylüyor, hakaret ediyorlar.

ÖZGÜR ÖZEL’İN ELİNDE BELGE VARSA GÖSTERMELİ

Önder Aksakal’ın sarayın önünde yattığını iddia etmek bir siyasetçinin söyleyeceği laf değil. Bunlar ayıp şeyler.  CHP’nin Grup Başkanvekili Özgür Özel diyor ki, ‘ Efendim bunlar seçime sokulmuyordu. CHP’nin oylarını bölmek için bunları AK Parti finanse ediyor’  demeye getiriyor. Doğrudan söylemiyor ama aklınca ima ediyor. Varsa bir bildiğin, belgen çıkar ortaya koy. İnsanlara iftira etmenin âlemi var mı? DSP 33 yıldır siyaset sahnesinde. Sen kendini Sosyal Demokrat Parti mi sanıyorsun? Siyaset yapıyorsun ve bunu devletten para alarak yapıyorsun. DSP devletten 5 kuruş para almıyor. Hedefimiz aynı. İktidarın gitmesi. Sosyal demokrat parti olarak sen neden devletten aldığın paradan DSP’ye ufak bir pay vermiyorsun?  Bu parti partili arkadaşlarımızın evine götüreceği 3 ekmekten birini partisine harcayarak mücadelesini sürdürüyor.

0 Reviews

Write a Review

Turkbeleni Gazetesi

Önceki

Sözümüzün eriyiz

Sonraki

TARAFLAR BİRBİRİNİ SUÇLUYOR

%d blogcu bunu beğendi: