Yürekli başkan unutulmayacak

02 Temmuz 2016 Cumartesi, 20:02

Manavgat’ta kaçak su sporları ile başlattığı mücadeleden sonra silahlı saldırıya uğrayan Manavgat Yelken ve Su Sporları Derneği Başkanı Okan Sezen Akdeniz Üniversitesi(AÜ) Tıp Fakültesi’nde tüm müdahalelere rağmen kurtarılamadı.

Manavgat Devlet Hastanesi’nde göğsünden girip kolunun altından çıkan ve koluna isabet eden mermilerin fark edildilği, AÜ Tıp Fakültesi’nde ise karnında da mermi olduğu tespit edilen Sezen, uzun müdahalelere rağmen yaşam savaşını kaybetti.

OLAY NASIL GERÇEKLEŞTİ

Manavgat Su Sporları Derneği Başkanı Okan Sezen, Boğaz Otel mevkiinde işletmeciliğini yaptığı tesislerin önünde yaklaşık 10 kişilik grup tarafından önce küreklerle saldırıya uğradı. Grubun içinden bir kişinin ateş etmesi sonucu yaralanan Sezen, kaldırıldığı Manavgat Devlet Hastanesi’nde yaşam savaşı vermişti.

Manavgat’ta kaçak su sporlarına savaş açan Sezen’i vurunların kaçak su sporu işletenler olabileceği iddia ediliyor.

Olayla ilgili görgü şahitlerinin verdiği ifade doğrultusunda iki kişi hakkında yakalama kararı çıkartıldı. Adreslerine ulaşılan 2 kişiyi jandarma arama çalışmaları başlattı.

DOKTORLAR HAYATİ TEHLİKEYİ ATLATTIĞINI SÖYLEMİŞTİ

Manavgat Devlet Hastanesi’ndeki doktorların dün gece verdiği bilgilere göre Okan Sezen’in hayati tehlikesinin olmadığı kurşunun göğüsten girip koltukaltından çıktığı ifade edildi. Kolunda ise parçalı kırık olduğu belirtilen Okan Sezen’in durumunun iyi olduğu öğrenildi. Ancak AÜ Tıp Fakültesi’nde karnında da bir mermi olduğu anlaşılan Sezen, yoğun çabalara rağmen kurtarılamadı.

BABAMIN VURULDUĞUNU GÖRDÜM

Okan Sezen’in oğlu Tolga Sezen, kendisinin de babasının işlettiği su sporları merkezinde olduğunu, aynı kumsalda kaçak su sporu yapan kişilerin kendi tesislerini basarak küreklerle saldırdıklarını belirterek, “Ne olduğunu ilk önce anlamadık, küreklerle bize vurmaya başladılar, arkasından silah sesleri geldi, babamın vurulduğunu gördüm. Bu işi yapanların en kısa sürede yakalanmalarını istiyorum” dedi.

Olayla ilgili soruşturma devam ediyor. Sezen’e ateş ettiği iddiia edilen 2 kişinin aramasının devam ettiğini belirten yetkililer olayın ölümle sonuçlanması nedeniyle çalışmalarını yoğunlaştırdığını söylediler.

ADALETİN BU MU MANAVGAT

Bir başkan düşünün ki Manavgat’ta kaçak bir olayla mücadele başlatıyor ve bunu tamamen hukuki yollarla yapıyor. Basın toplatısı düzenleyerek kamuoyu ile de paylaşıyor. Bu haberi yetkililer duyuyor. Ancak hiçbir hamle yapılmıyor. Bir kaçak yapıya müdahale edilmediği için, bir kişi canından oluyor.

Ruhun şad olsun Okan Sezen.

Başkan Okan Sezen’e Allah’tan Rahmet ve Okan Sezen’in acılı ailesine sabırlar dileriz.

Üye Girişi yaptıktan sonra yorum yazabilirsiniz. Giriş

Turkbeleni Gazetesi