Yurdakul’dan birlik çağrısı

07 Temmuz 2016 Perşembe, 14:43

Antalya’da partisinin bayramlaşma törenine katıalan MHP Milletvekili Ahmet Selim Yurdakul, MHP’lilerin parçalanmak, bölünmek istendiğini söyledi. Buna izin vermeyeceklerini söyleyen Yurdakul, “Gün birlik ve beraberlik günüdür” dedi.

MHP Antalya il teşkilatında gerçekleştirilen bayramlaşma töreni geçen yıllara göre sönük geçti. İl Başkanı Mustafa Aksoy’un ev sahipliğini yaptığı bayramlaşma töreninde birlik çağrısında bulunuldu. İl Başkanlığı’ndaki bayramlaşma törenine Antalya Milletvekili Ahmet Selim Yurdakul, eski milletvekillerinden Nesrin Ünal, Hüseyin Yıldız ve Tarkan Akıllı ile MHP Antalya Kadın Kolları Başkanı Aslıhan Dinçer ve Büyükşehir Belediye Meclis Üyesi Selçuk Senirli’nin de aralarında bulunduğu 50 kadar partili katıldı. Muhaliflerin katılmadığı bayramlaşma töreninde partililere çikolata ve çay ikram edildi.

İl Başkanı Mustafa Aksoy, partililerin bayramını kutladı.
-yurdakuldan-birlik-cagrisi_8959_dhaphoto1
Milletvekili Ahmet Selim Yurdakul da tüm şehitlere rahmet dileğinde bulunarak başladığı konuşmasında Türk milletinin birlik ve beraberliğini iç ve dış mihrakların bozmaya çalıştığını iddia etti. Bu mihrakların MHP’yi de yıkmaya çalıştığını iddia eden Yurdakul, “Gün kenetlenme günüdür. Birlikte beraber olabilme günüdür. Türk milletinin birliği, vatanımızın bütünlüğü için  kurulan bir partidir MHP. Bunun için MHP’yi de engellemek istiyorlar” dedi.

27 YILLIK PROFESÖRÜM

Yurdakul’un konuşmasına 76 yaşındaki Hüseyin Sertçelik tepki gösterdi. Sertçelik, MHP’de Türk- islam ülküsünün ihmal edildiğini ileri sürdü. Bu sözler üzerine tekrar mikrofonu alan Yurdakul, islamı kullandığını ileri sürdüğü Ak Parti’yi hedef aldı. Yurdakul, kendisini eleştiren yaşlı partiliye “Bak amca ben bir memur çocuğuyum. Biz üç erkek kardeşiz. Ben alnımın teriyle okuyup tıp profesörü oldum. Eşim de hemşire. 27 yıllık profesörüm. Benim eşimle birlikte olan mal varlığım ne kadar biliyor musun amca? 10 yıllık krediyle alınan ve taksitlerini ödemeye devam ettiğim bir ev ile bir aracım var. İki de evladım var. Peki onlar nasıl kısa sürede bu islamı kullanarak bu insanları kandırarak nasıl bu kadar zengin oldular?” diye sordu.
-yurdakuldan-birlik-cagrisi_8959_dhaphoto2
Konuşmalar tamamlandıktan sonra bayramlaşma törenine geçildi.

Üye Girişi yaptıktan sonra yorum yazabilirsiniz. Giriş

Turkbeleni Gazetesi