Yüksek Okul Öğrencilerinden kan bağışı

05 Kasım 2014 Çarşamba, 14:55
IMG_6654

Sosyal sorumluluk alanında gönüllü kan bağışının önemi ve farkındalığın oluşturulması, düzenli kan bağışçısı sayısının artırılması amacıyla her eğitim öğretim yılında gerçekleştirilen kan bağışı etkinliği 04 Kasım 2014 Salı günü Manavgat Meslek Yüksekokulu Kampüsü’nde Akdeniz Üniversitesi Manavgat Meslek Yüksekokulu ve Antalya Kızılay Kan Merkezi işbirliği ile gerçekleştirildi.

Yüksekokul Binası Giriş Katı’ nda kurulan geçici kan alma biriminde 40 ünite kan toplandı.

Konu ile ilgili açıklamalarda bulunan Akdeniz Üniversitesi Manavgat Meslek Yüksekokulu Müdürü Doç.Dr.Hacer Bakır SERT ‘Kan bağışı, kan bekleyen binlerce insanımızın hayatını kurtarmasının yanı sıra kan veren insanımızın sağlığını da olumlu etkiliyor, ait olma ve sosyal sorumluluk hissini geliştirerek ruhsal olarak da rahatlamasını sağlıyor. Bu düşüncelerle Kan Bağışı Etkinliği’ ne katılan öğrencilerimiz, akademik ve idari personelimize çok teşekkür ediyorum.’  dedi.

Konu ile ilgili olarak Antalya Kızılay Kan Merkezi Doktoru Behçet ÇIRAKKOCA ‘Ülkemizdeki kan ihtiyacını karşılamak ve Güvenli Kan Temini amacıyla bu tür etkinliklerle gönüllü bağışçılarımızdan kan alıyoruz. Bu yüksek ilgiden dolayı en kısa sürede Akdeniz Üniversitesi Manavgat Meslek Yüksekokulu ile işbirliği çerçevesinde yeniden kan bağışı etkinliği düzenlemek istiyoruz. Bu etkinliğe katılan Tüm öğrencilerimize sonsuz teşekkürlerimi sunuyorum.’ dedi.IMG_6664

Üye Girişi yaptıktan sonra yorum yazabilirsiniz. Giriş

Turkbeleni Gazetesi