YİNE SİDE YİNE İMAR USULSÜZLÜĞÜ İDDİASI

12 Mayıs 2014 Pazartesi, 13:56
mercedes

Kapanan Side Belde Belediyesi ve Belediye Başkanı A. Kadir Uçar ve görevlileri hakkında ki iddiaların sonu gelmiyor. Son iddia A. Kadir Uçar’ın ve belediye görevlilerinin yabancılara konut satan firmaların usulsüzlüklerine göz yumması hakkında.side

Yerel seçimler sonrasında kapanan Side Belde Belediyesi ve Belediye Başkanı A. Kadir Uçar ve görevlileri hakkında ki iddiaların sonu gelmiyor. Her geçen gün Side Belde Belediyesi eski Başkanı A. Kadir Uçar ve görevlileri hakkında yeni bir iddia ortaya atılıyor. Belediyenin yeni hizmet binasının, başkanın oturduğu evin ve otelinin imar kanununa aykırılıkları hafızalardaki yerini koruyor. Eski Başkan A. Kadir Uçar ve görevlileri hakkında ortaya atılan son iddia ise Side’de site yapan firmaların imara aykırı faaliyetlerine göz yumması hakkında.

BİR VATANDAŞ ŞİKAYET ETTİ

Side’de yaşayan bir vatandaş, Meçitoğlu Homes, Kaya Homes, Erşa İnşaat firmalarının yaptığı siteler hakkında yapı denetim firmalarının ve belediyenin gerekli denetimleri yapmadığı gerekçesiyle imar yasasına aykırılıklar olduğunu öne sürerek, şikayette bulundu. Manavgat Cumhuriyet Başsavcılığı’na, Manavgat Kaymakamlığı’na ve Side Belediyesi’ne yapılan şikayette sitelerin imar yasasına aykırı inşa edildikleri, emsale uymayarak fazla imalatlarının olduğu, iskan ruhsatları ile mevcut yapıların birbirlerine uyum sağlamadıkları iddia edildi.

MAHALLİ İDARELERDEN KONTROLÖR İSTENDİ

Şikayet dilekçesini inceleyen Manavgat Kaymakamlığı, Meçitoğlu Homes tarafından yapılan Side Hill 1,2,3,4, Nympheum, Agora, Kaya Homes tarafından yapılan Oaisis Apart, Apollo Hill, Apollo Paradise Town,Villa Allure, Mirage Residance, Mirage Residans ve Erşa Homes tarafından yapılan Sunset, Residans, Luna Residans ve Flora Garden siteleri için kontrolör talebinde bulundu. Antalya Valiliği’ne başvuran Manavgat Kaymakamlığı, adı geçen sitelerde inceleme yapması için Mahalli İdareler Kontrolörü isteyerek, iddiaları incelemeye başladı.

DERNEĞE ARAÇ BAĞIŞLADI

İddialar arasında A. Kadir Uçar’ın Side Belediye Başkanlığı döneminde bindini 07 LCU 70 plakalı aracında Meçitoğlu Homes tarafından Side Belediyesi Gençlik Merkezi ve Spor Kulübü Derneğine bağışlandığı, derneğinde aracı belediyeye kiraladığı yer alıyor. İddialarla ilgili başlatılan soruşturmanın sonuçlar Manavgat kamuoyu tarafından merakla bekleniyor.

Üye Girişi yaptıktan sonra yorum yazabilirsiniz. Giriş

Turkbeleni Gazetesi