YILDIZ MAHALLESİ’NE DOĞALGAZ MÜJDESİ

27 Kasım 2014 Perşembe, 16:23
DSC_5931

DSC_5884Her hafta bir mahallede “Biz size geliyoruz” sloganı ile halk günü toplantıları düzenleyen Muratpaşa Belediye Başkanı Ümit Uysal, Yıldız Mahallesi ‘nde düzenlenen toplantıda vatandaşlara müjdeyi verdi. Vatandaşların yoğun sevgi ve ilgi gösterisiyle toplantıya başlayan Başkan Uysal şöyle konuştu; “Aralık ayında Bayındır Mahallemiz’de doğalgaz bağlantı çalışmalara başlıyor. Yıldız Mahallesi’ndeki komşularımıza müjde veriyorum. Doğalgaz yapılacak ilk mahallelerden biri Yıldız Mahallesi olacak.”

DSC_5854

Halk günü toplantısında belediye çalışmaları hakkında vatandaşları bilgilendiren Uysal, “Hemen ilk ay Kırcami imar sorununu çözmek için çalışmalara başladık. İlk ay yapacağım demiştim. Çocukluğumdan bu yana gelen bir sorundu. Kırcami planını yaparak sorunu çözümledik. Asfalt kalitesi düşük mahallelerde kazıyarak yapmaya başladık. Kaldırımlarımızı engellilerimizin de kullanacağı hale getiriyoruz. Kaldırımlarımıza turunç ağacı dikiyoruz” diye konuştu.

Muratpaşa’da 20 mahallede spor çalışmaları yapıldığını sözlerine ekleyen Başkan Ümit Uysal, “Spora çok önem veriyoruz. Muratpaşa’nın tamamı spor yapsın istiyoruz. Çünkü kanserin yükseldiği ülkelerin başında geliyoruz. 50 yaşın üstündeki vatandaşlarımız şeker ve tansiyon hastası oluyor. Günlük sporu yapmamız hayati bir durumdur. Çocuklarımıza da spor yapmayı öğretmeliyiz. Spor yapan teyzelerimizi, ninelerimize görünce çok mutlu oluyorum. 20 okulumuzda spor salonu yapıyoruz” dedi.

Üye Girişi yaptıktan sonra yorum yazabilirsiniz. Giriş

Turkbeleni Gazetesi