Yeşilbağ – Çukurca arası için kampanya

Antalya’nın Manavgat İlçesi’ne bağlı Yeşilbağ Köyü’nden Isparta’nın Sütçüler İlçesi’ndeki Çukurca köyüne ulaşım konusunda yaşanan sıkıntıları gidermek adına imza kampanyası başlatan Hüseyin Şevik, destekçis aramaya devam ediyor.

15 Ocak 2017 Pazar, 02:18
Yeşilbağ - Çukurca arası için kampanya

Şevik, “Dünya’nın Değişim Platformu” sloganıyla hareket eden change.org adlı web sitesinden başlattığı kampanyada karar vericileri ve muhatapları Antalya Büyükşehir Belediyesi, Manavgat Belediyesi, Isparta Belediyesi, Sütçüler Belediyesi, Serik Belediyesi, Başbakanlık ve Karayolları Genel Müdürlüğü olarak işaretledi.

Can kaybı yaşanmasın

Yeşilbağ Köyü’nden 4 kilometre, Çukurca Köyü’nden 3 kilometre olan bölümde asfalt olmadığı için trafktörle bile zor geçildiğini ifade eden Şevik, vatandaşların bu yolda kaza yapma riskinin çok yüksek olduğunu belirtti. Antalya Büyükşehir Belediyesi ekiplerinin Taşağıl’dan Yeşilbağ’a kadar olan kısmı asfaltladığını ancak 4 kilometrelik kalan bölümü asfaltlamadığını yazdı. Ayrıca, Isparta Belediyesi tarafından da hiçbir hamle yapılmadığının altını çizen Şevik, can kaybı yaşanmasını istemediklerini vurguladı.

Tehlikeli ve bakım şart

Bahsedilen güzergahı kullanan vatandaşlar ise kampanyayı imzalayıp destek verdikten sonra yaptıkları yorumlarda; bu yolu sürekli kullandıklarını, birçok kez tehlike atlattıklarını, yolun tehlikeli ve yol bakımının şart olduğunu duyurdu. Kampanyanın notunda ise meydana gelebilecek kazalar konusunda yetkililerin sorumlu olacağı vurgulanıyor.

Kampanyanın başarıya ulaşması için 100 destekçi gerekiyor. Şevik, yaşanılan sıkıntıyı kampanyanın mektubunda şöyle ifade ediyor:

Not: “Bu bozuk yolda oluşacak kazadan dolayı, yolu yapmayan ve buna kulak asmayan yetkililer sorumludur.”

Manavgat a bağlı Yeşilbağ Köyün den Isparta sütçüler Çukurca köyüne ulaşım konusunda sıkıntılarımız mevcut, yeşilbağ köyünden 4km çukurca köyünden de 3 km olan bölüm asfalt olmadığı gibi traktörle bile zor gidilen ve insanların kaza yapma riskinin çok yüksek olduğu bir yol mevcut. Sağolsun Antalya büyükşehir bld. Taşağıl dan yeşilbağa kadar yolu asfaltladı ama bu 4km olan bölümü yapmadı, Isparta tarafından hiç bir hamle yapılamadı, buradan yetkililere sesimizi duyurmak istiyoruz, bu yolu lütfen yapın yapın ki can kaybı yaşanmasın ulaşımımız aksamasın. Saygılarımızla.

KAMPANYAYI BURADAN İMZALAYABİLİRSİNİZ


Editör: Nevzat Karabacak

Üye Girişi yaptıktan sonra yorum yazabilirsiniz. Giriş

Turkbeleni Gazetesi