Vali Karaloğlu: Antalya sporun da başkenti olacak

12 Ağustos 2016 Cuma, 16:37
vali-karaloglu-antalya-sporun-da-baskenti-olacak_2621_dhaphoto6

YAZ spor okullarının faaliyet gösterdiği 10 bin kişilik spor salonunda ve Antalya Arena Stadyumu’nda incelemelerde bulunan Antalya Valisi Münir Karaloğlu, “Antalya sporun da başkenti olacak” dedi.

Vali Münir Karaloğlu, yaz spor okullarının faaliyet gösterdiği Muratpaşa İlçesi’nde altında 14 salonu bulunan 10 bin kişilik spor salonunda spor branşlarını gezerek antrenörlerden çocukların genel durumu hakkında bilgi aldı. Vali Karaloğlu, sporcu çocuklar ve velileriyle sohbet ederek birlikte fotoğraf çektirdi.

Tesislerde bir sporcu ordusu yetiştirdiklerini kaydeden Vali Karaloğlu, “Biz Antalya’da her branştan Avrupa ve dünya şampiyonu bekliyoruz. Hepiniz pırıl pırıl gençlersiniz, başınızda antrenörleriniz ve devletimizin size sunduğu imkanlar var. İnşallah hem iyi insan hem iyi vatandaş hem de iyi sporcular olacağız. Antalya sporun da başkenti olacak” dedi.
vali-karaloglu-antalya-sporun-da-baskenti-olacak_2621_dhaphoto5
Antalya Valiliği Gençlik Hizmetleri ve spor İl Müdürlüğü, İl Milli Eğitim Müdürlüğü, İl Müftülüğü ve Antalya Büyükşehir Belediyesi arasında imzalanan dörtlü protokol ile Antalya Merkez ve 19 ilçedeki yaz spor okullarında 35 spor branşında 187 antrenörle 24 bin 300 çocuk spor yapıyor. Yaz spor okullarında ‘Başarıda engel yok’ projesi kapsamında basketbol, bocce ve yüzme branşlarında engellilerde spor yapıyor.
vali-karaloglu-antalya-sporun-da-baskenti-olacak_2621_dhaphoto4
İncelemelerde, Vali Yardımcısı Mestan Yayman ve Gençlik Hizmetleri Spor İl Müdürü Burhanettin Hacıcaferoğlu da hazır bulundu.

vali-karaloglu-antalya-sporun-da-baskenti-olacak_2621_dhaphoto3 vali-karaloglu-antalya-sporun-da-baskenti-olacak_2621_dhaphoto2

Üye Girişi yaptıktan sonra yorum yazabilirsiniz. Giriş

Turkbeleni Gazetesi