Ünlü müteahhit İnan, gözaltında

Hürriyet Gazetesi Muhabiri ve Yazarı Dinçer Gökçe’nin haberine göre; Fi Yapı’nın sahibi Fikret İnan’ın FETÖ operasyonları kapsamında gözaltına alındığı öğrenildi.

17 Ağustos 2016 Çarşamba, 16:04
unlu-muteahhit-inan-gozaltinda

Dinçer Gökçe’nin Hürriyet’te yayınlanan haberi şu şekilde;

Dün yapılan Akfa Holding merkezli operasyon kapsamında önemli bir isim daha gözaltına alındı. Gözaltı listesinde adı bulunan Fi Yapı’nın sahibi Fikret İnan da gözaltına alındı.

İstanbul Mali Polisi dün çok sayıda adrese yönelik operasyon yaptı. 120 kişi hakkında gözaltı kararı bulunurken, 97 kişi gözaltına alınmıştı. Fetullahçı Terör Örgütü’ne  mali destek sağladıkları iddiası ile Akfa Holding’in sahibi Fatih Aktaş ile A101 marketlerinin sahibi Turgut Aydın da gözaltına alınmıştı.

İddiaya göre Akfa Holding tarafından 2011-2015 yıllarında toplanan 40 milyon dolar “himmet” parasının Bank Asya üzerinden ABD merkezli okullara ve derneklere usulsüz olarak aktarıldığı belirlendi. Akfa Holding’de ekipler tarafından yapılan aramada 6 adet 1 dolar, hisse senetleri, Bank Asya çekleri, yurtdışındaki FETÖ bağlantılı derneklere yapılan bağış makbuzları ele geçirildi.

Edinilen bilgiye göre gözaltı listesinde adı bulunan Fikret İnan, polis ekiplerine kendisi teslim oldu.

Kaynak: Hürriyet

Üye Girişi yaptıktan sonra yorum yazabilirsiniz. Giriş

Turkbeleni Gazetesi