Uluslararası Türkiye Açık Tekvando Turnuvası başladı

14 Şubat 2016 Pazar, 16:42
Uluslararası Türkiye Açık Tekvando Turnuvası başladı

ULUSLARARASI Türkiye Açık Tekvando Turnuvası, Antalya’nın Serik İlçesi’nde 67 ülkeden 2 bin 818 sporcunun katılımıyla başladı.
Türkiye Tekvando Federasyonu tarafından Serik’e bağlı Belek turizm merkezindeki Maritim Pine Beach Resort Hotel’de düzenlenen Uluslararası Türkiye Açık Tekvando Turnuvası başladı. Turnuvanın ilk gününde büyükler müsabakaları yapıldı. İkinci gün gençler, üçüncü gün yıldızlar, dördüncü gün ise poomse kategorilerinde müsabakaların yapılacağı turnuva, 17 Şubat’ta sona erecek. Turnuvada Türkiye’nin yanı sıra Belçika, Tunus, Fransa, İran ve Rusya gibi ülkelerden sporcular mücadele ediyor.
Türkiye Tekvando Federasyonu Genel Koordinatörü Ramazan Erçin, turnuvaya 67 ülkeden 2 bin 818 sporcunun katıldığını söyledi. Her yıl organizasyona katılan sporcu sayısı ve kalitenin arttığını anlatan Genel Koordinatör Erçin, "Türkiye’nin ve federasyonumuzun kaliteli bir organizasyon yapmasından dolayı ülkemize olan rağbet gün geçtikçe artmaktadır. Biz de bundan fazlasıyla memnun oluyoruz" dedi.
Turnuvaya Türk sporcuların katılımının da fazla olduğunu vurgulayan Erçin, bunun nedeninin ise turnuvanın bir nevi milli takıma seçme niteliğini taşıması olduğunu belirtti. Turnuvanın ardından, uluslararası platformlarda başarılı olan sporcuları ve Türkiye şampiyonlarını mart ayında Hollanda’da, nisan ayında da Almanya’da yapılacak iki ayrı organizasyona götüreceklerini kaydeden Erçin, "Bunların sonucunda mayıs ayındaki Büyükler Avrupa Şampiyonası ve Gençler Dünya Şampiyonası’na katılacak milli takımın yüzde 90’ı belirlenecek" diye konuştu.
Türkiye Tekvando Federasyonu Genel Koordinatörü Ramazan Erçin, Türkiye Açık Tekvando Turnuvası’nın ardından 4’üncü Avrupa Kulüpler Tekvando Şampiyonası’nın 18- 20 Şubat, 2’nci Avrupa Minikler Tekvando Şampiyonası’nın ise 21- 22 Şubat tarihlerinde yine aynı otelde yapılacağını anlattı.

Üye Girişi yaptıktan sonra yorum yazabilirsiniz. Giriş

Turkbeleni Gazetesi