Son Dakika
23 Temmuz 2019 Salı

ULUCAN: KADINLARIMIZIN YANINDAYIZ

04 Aralık 2018 Salı, 15:33

ULUCAN: KADINLARIMIZIN YANINDAYIZ

Antalya Emniyet Müdürü Mehmet Murat Ulucan 5 Aralık Dünya Kadın Hakları Günü  dolayısıyla kutlama mesajı yayımladı.

Türk Polis Teşkilatı olarak bugüne kadar kadınlara yönelik her türlü şiddetin, ayrımcılığın ve istismarın karşısında olduğumuz gibi bundan sonra da olmaya devam edeceklerini vurgulayan İl Emniyet Müdürü Mehmet Ulucan yayımladığı kutlama mesajında şu ifadelere yer verdi:

Türk kadını, tarihimizin en eski dönemlerinden bulunduğumuz çağa kadar aile ve toplumsal hayatımızın, millet ve devlet yapımızın merkezinde, vatan savunması dâhil hayatın her alanında aktif rol almış, ihtiyaç hissettiğimiz fedakârlıkların en yücesini yapmıştır. Fedakârlığı, çalışkanlığı ve üretkenliğiyle her zaman ailesine ve topluma önemli katkılar sunan kadınlarımızın, her alanda eğitimli, bilgili ve bilinçli olması sağlıklı bir toplumun ön şartıdır. Zira kadınlar, özelde ailenin, genelde ise toplumun temelini oluşturmaktadırlar.

Cumhuriyetimizin kurucusu Gazi Mustafa Kemal Atatürk “Bir toplum aynı gayeye bütün kadınları ve erkekleriyle beraber yürümezse, ilerlemesine ve medenileşmesine teknik bakımdan imkân, ilmi bakımdan da ihtimal yoktur” diye ifade etmiş ve 05 Aralık 1934 yılında Türk kadınına Seçme ve Seçilme Hakkını vererek Avrupa, Amerika ve Asya’daki birçok ülkeden daha önce Türk kadınının sosyal ve kültürel alanlarda, eğitimde, sağlıkta, siyasette, ekonomide, hukukta, iş, sanat ve spor dünyasında, aile içinde, kısaca toplumsal yaşamın her alanında erkeklerle eşit haklara sahip olmasının yolunu açmıştır.

Türk Polis Teşkilatı olarak bugüne kadar kadınlara yönelik her türlü şiddetin, ayrımcılığın ve istismarın karşısında olduğumuz gibi bundan sonra da olmaya devam edeceğiz.

Geleceği parlak, gelişmiş ve kalkınmış bir ülke olma yolunda hızla ilerleyen Türkiye Cumhuriyeti’nin temelinde ve geleceğinde kadınlarımızın yerinin büyük olduğu inancıyla, fedakârlığın, sevginin, şefkatin ve özverinin ana kaynağı olan kadınlarımızın 5 Aralık Dünya Kadın Hakları Günü’nü yürekten kutluyor, saygılar sunuyorum.

You must be logged in to post a comment Login