“Türkiye’ nin önceliği Ak Saray değildir”

14 Kasım 2014 Cuma, 15:10
baskan3

 

baskan3

 Saadet Partisi Manavgat İlçe Başkanı İbrahim MASLAK Yaptığı açıklamada “Türkiyenin önceliği Ak Saray değildir, Bina ile Saray ile itibar olmaz. Cumhurbaşkanı Erdoğan ve Başbakan Davutoğlu, Türkiye’nin itibarından bahsediyor. Türkiye’nin itibarı Ermenek’te, Soma’da gömüldü.” Dedi.

 

İtibar Binada Saray da değil

    Son günlerde bir türlü gündemden düşmeyen yeni Cumhurbaşkanlığı Köşkü ‘Aksaray’a da değinen  Maslak, İktidarının ilk yılında israfı ortadan kaldırmak ve bütçeye büyük bir katkıda bulunmak iddiasıyla 300 milyon TL hedeflenerek tüm milletvekili lojmanlarını satışa çıkartanlar, devamında tüm kamu lojmanları ve makam araçlarını satış çalışması yapanlar, bugün bir kişi için 2 milyar TL harcamayı normal görebiliyorlarsa bu Karunlaşma’nın en büyük göstergesi olduğunu belirterek “Elbette ülkeler geliştikçe yeni binalara ihtiyaç doğabilir.

 

Ama Türkiye’nin önceliği  ‘Ak Saray’ değildir. Cumhurbaşkanı Erdoğan ve Başbakan Davutoğlu, Türkiye’nin itibarından bahsediyor. Türkiye’nin itibarı Ermenek’te, Soma’da gömüldü. Isparta’da elma bahçelerine giderken 16’sı kadın olmak üzere can veren 18 işçimizle beraber gömdük. Yani itibar binada, sarayda değil. Elbette binalara ihtiyaç olabilir. Ama öncelik binada değil, öncelik insanda. Kısacası bina yapılabilir, saraylar yapılabilir ama tarihimize baktığımızda biz saraylara ne zaman önem vermişiz? İtibar kaybederken, devlet çökerken, Osmanlı yıkılırken. Nasıl olmuş o? Bakıyoruz devletin ihtişamlı dönemlerinde komutanlar, padişahlar, sultanlar cephede. Altı asırlık sürenin 500 yıllık döneminde sadece Dolmabahçe sarayı yapılmış, oldukça mütevazi. Ama yıkıma doğru gidildiğinde, imparatorluk çökerken üstelik dış borçlarla Dolmabahçe sarayları yapılmıştır” dedi. Açıklamasında Türkiye’nin 650-700 Milyar dolar kamu borcu olduğuna da değinen Maslak, doğan bebeklerimizin bile borçlu olduğunu ama hükümetin saraylar peşinde koştuğunu kaydetti.   Maslak açıklamasının devamında şunları söyledi; “ Bu kötü gidişattan kurtulmanın tek çaresi Milli Görüş’tür. Adil Düzen’dir. Önce ahlâk ve maneviyata sarılmaktır. Maddi ve manevi kalkınmayı birlikte yürütmektir. Yaşanabilir Bir Türkiye, Yeniden Büyük Türkiye’yi inşa etmektir. Yeni Bir Saadet Dünyası’nı kurmaktır. Bütün bunların olması için ise tek çözüm SAADET PARTİSİ’nin tek başına iktidarıdır. Bu iktidar, 2015 genel seçimlerinde oy kullanacak yaklaşık 57 milyon seçmenden her birisi için SAADET PARTİSİ’ne vereceği bir oy kadar yakındır.

 

aksaray

Üye Girişi yaptıktan sonra yorum yazabilirsiniz. Giriş

Turkbeleni Gazetesi