Son Dakika
23 Temmuz 2019 Salı

‘TÜRK MİLLİYETÇİLERİNİN TALEBİNİ REDDEDEMEZDİM’

06 Şubat 2019 Çarşamba, 16:31


Turizmci Yılmaz Derin, Büyük Birlik Partisi’nden (BBP) Manavgat Belediye başkanı aday adayı olduğunu açıkladı.

Turizmci Yılmaz Derin, Büyük Birlik Partisi’nden (BBP) Manavgat Belediye başkanı aday adayı olduğunu açıkladı. Yılmaz Derin, 31 Mart’ında gerçekleştirilecek yerel seçimlerde Manavgat belediye başkanlığı aday adaylığı başvurusunu, geçtiğimiz günlerde göreve atanan İlçe Başkanı Mesut Alkal’a sundu. Derin, seçilmesi halinde Manavgat’ın sorunlarını çözmeye talip olduğunu söyledi.

TÜRK MİLLİYETÇİLERİNİN TALEBİNİ REDDEDEMEZDİM

BBP Manavgat Belediye Başkan Aday Adayı Yılmaz Derin, Ülkücülerin, Alperenlerin, Yazıcıoğlu’nun davasına gönül vermiş büyük bir çoğunluğun kısacası Türk Milliyetçilerinin; “özümüz millet, sözümüz hizmet” diyenlerin, Manavgat’ ta neden bir belediye başkan adayı olmasın? Sorusunun cevabı olarak aday adaylığını açıkladığını söyledi.

ORTAK AKLI İŞLETECEĞİZ

2015 yılı genel seçimlerinde BBP’nin Antalya Milletvekili adayı olan Yılmaz Derin, Manavgat’ın sorunlarını yakından bildiğini ve seçilmesi halinde ortak aklı işleterek, sorunları tek tek çözeceğini belirti.

ESNAF ZOR DURUMDA
Yılmaz Derin, yaptığı açıklamada, Manavgat’ın en öncelikli sorununun trafik ve çarpık yapılaşma olduğunu vurguladı. Derin, yazın aktif turizm sezonunda ilçe trafiğinin çekilmez olduğunu kaydetti. Manavgat’a bazı alanlarda iyileştirmeye yönelik köklü neşter vurulması gerektiğinin altını çizen Derin, esnafın içinde bulunduğu zor koşulların, esnafı bitirme noktasına getirdiği ve bu zor koşulları hafifletmek için ciddi projeleri olduğunu ifade etti.

EN BÜYÜK DERT ULAŞIM

Derin, “Manavgat’ın trafik sorununu çözmek için yeni bir trafik köprüsü yapmak zorunlu hale geldi. Dünyanın hiç bir turizm şehrinde olmayan trafik uygulamaları maalesef Manavgat’ta oluyor. Yaya yoluna park eden çok sayıda araç var. Vatandaşların ortak kullanım hakkı olan kaldırımlarda çok sayıda araç park edilmiş vaziyette duruyor. Bir Allah’ın kulu da bir şey demiyor. Seçilmem halinde Manavgat’ın sorunlarını ortak aklı işleterek bir bir çözeceğim.” diye konuştu.

BBP’den Manavgat Belediye Başkan aday adaylığını açıklayan Yılmaz Derin, aday gösterildiği takdirde Manavgat’ın sosyal refahını yükseltecek projelerini kamuoyuyla paylaşacağını dile getirdi.

You must be logged in to post a comment Login