Turizmci Cömertoğlu ailesinden 3 gözaltı

28 Temmuz 2016 Perşembe, 01:03

ANTALYA’daki Delphin Otelleri’nin sahipleri Tolga ve Alper Cömertoğlu ile amcaları Ufuk Cömertoğlu, FETÖ/PDY soruşturması kapsamında öğle saatlerinde Alanya’da gözaltına alındı.

FETÖ’ye finans desteği verdiği gerekçesiyle geçen yıl kayyum atanan Koza- İpek Holding’in sahibi Akın İpek’in kuzeni olan Tolga ve Alper Cömertoğlu ile amcaları Ufuk Cömertoğlu, darbe girişimi soruşturması kapsamında öğle saatlerinde Alanya’da gözaltına alındı. FETÖ/PDY soruşturması kapsamında evlerinde arama yapılan 3 şüpheli, sorgulanmak üzere emniyete götürüldü.
turizmci-comertoglu-ailesinden-3-gozalti_2548_dhaphoto2
Tolga Cömertoğlu, darbe girişiminden sonra 23 Temmuz’da twitter hesabında, “Yazıklar olsun yazıklar olsun, vatan hainliği başka, katillik başka. Videoları izledikçe isyan ediyorum, masum silahsızlara böyle kıyılır mı” diye paylaşımda bulunmuştu.

CÖMERTOĞLU: GÖZALTILAR YANLIŞ ANLAŞILMADAN

Cömertoğlu Otelcilik Yönetim Kurulu Başkan Vekili Yıldırım Cömertoğlu, geçen yıl kayyum atanan Koza- İpek Holding’in sahibi Akın İpek ile yakın akrabalık bağı ve ticari ilişkileri olmadığını söyledi. Gözaltına almalarla ilgili konunun bir yanlış anlaşılmadan kaynaklandığını düşündüklerini aktaran Yıldırım Cömertoğlu, “Şirketimizin ve aile fertlerimizin FETÖ ile hiçbir bağlantısı yoktur. Türk adaletine güveniyoruz. Konunun en kısa zamanda çözümleneceğini ümit ediyloruz” dedi.

turizmci-comertoglu-ailesinden-3-gozalti_2548_dhaphoto3 turizmci-comertoglu-ailesinden-3-gozalti_2548_dhaphoto4

Üye Girişi yaptıktan sonra yorum yazabilirsiniz. Giriş

Turkbeleni Gazetesi