Turistler böyle görünce şaşırdı

18 Temmuz 2016 Pazartesi, 16:00

ANTALYA’nın Manavgat İlçesi’ndeki ünlü Manavgat Şelalesi, ana su kaynağından gelen suyun azalması nedeniyle son günlerde eski görüntüsünü kaybetti. Şelaleyi ziyarete gelen turistler ve tatilciler, gördükleri manzara karşısında şaşırdı.

Manavgat’ta yerli ve yabancı tatilcilerin büyük ilgi gösterdiği ünlü Manavgat Şelalesi’nde su miktarı azaldı. Şelaleyi ziyarete gelen tatilciler, gördükleri manzara karşısında şaşırdı ve hayal kırıklığına uğradı. Bölgede çalışanlar 2 gündür suyun az aktığını söyledi.
manavgat-selalesinde-turistleri-sasirtan-goruntu_8444_dhaphoto4
DSİ yetkilileri, Manavgat Irmağı’nı besleyen ana su kaynağı olan Dumanlı’dan kuraklık nedeniyle saniyede 30 metreküp su geldiğini bu nedenle Oymapınar ve Manavgat barajlarından bırakılan su miktarında kesinti yapıldığını belirtti. Yetkililer, doğal hayatı korumak amacıyla bırakılması gereken su miktarının saniyede 30 metreküp olmasına rağmen ırmağa 40 metreküp su verildiğini de kaydetti.

manavgat-selalesinde-turistleri-sasirtan-goruntu_8444_dhaphoto3 manavgat-selalesinde-turistleri-sasirtan-goruntu_8444_dhaphoto1

Üye Girişi yaptıktan sonra yorum yazabilirsiniz. Giriş

Turkbeleni Gazetesi