Turgut Şen’i binler uğurladı

9 Şubat Salı günü hayatını kaybeden Side Eski Belediye Başkanlarından Turgut Şen, bugün son yolculuğuna uğurlandı.

10 Şubat 2016 Çarşamba, 15:56
turgut-sen-1

Side’de köyden beldeye dönüşmeden önce 25 yıl muhtar olarak görev yaptıktan sonra belde olmasının ardından 2 dönem belediye başkanı olarak hizmet veren, uzun yıllar Manavgat ve Antalya vergi rekortmenliği unvanını almış ‘İmparator’ lakaplı Turgut Şen, 81 yaşındaydı. Önceki gece Side’deki özel bir hastanede vefat eden Şen’in cenazesinin bugün öğle namazının ardından Side Mezarlığı’nda toprağa verildi

Saat 11.00’de Manavgat Belediyesi Side Ek Hizmet Binası önünde yapılan dua sonrasında, Turgut Şen’in cenazesi dostlarının ve sevdiklerinin omuzlarında Side Mezarlığına defnedildi. Turgut Şen’in cenazesine Manavgat’ın yanı sıra şehir dışından da çok sayıda seveni katıldı. Manavgat Kaymakamı Nazmi Günlü, Manavgat Belediye Başkanı Şükrü Sözen’in de katıldığı cenaze töreni, Manavgat’ın önde gelen siyasi ve iş dünyasının birçok kişiyi bir araya getirdi. Binlerce kişi Turgut Şen’i son yolculuğuna uğurladı.

TAM BİR EĞİTİM NEFERİYDİ
Side’deki Kleopatra Oteli ile turizm sektörüne giriş yapan Turgut Şen, çocuklarıyla birlikte Defne Otelleri ve Oxid Disko gibi tesisleri sektöre kazandırmıştı. Turizmci-işadamı ve yöneticiliğinin yanında hayırsever bir kişiliği olan Şen, Side’deki Kemer Fatma Turgut Şen İlkokulu ile aynı isimdeki Anadolu Lisesi’ni yaptırarak eğitime destek verdi. Turgut Şen 3 erkek 2 kız olmak üzere 5 çocuk, 9 torun sahibiydi.

turgut-sen (1) turgut-sen (4) turgut-sen (5) turgut-sen (6) turgut-sen (7) turgut-sen (8) turgut-sen (9) turgut-sen (10) turgut-sen (11) turgut-sen (12) turgut-sen (13)

 

 

 

 

Üye Girişi yaptıktan sonra yorum yazabilirsiniz. Giriş

Turkbeleni Gazetesi