Türel’den kahraman gaziye ziyaret

29 Temmuz 2016 Cuma, 14:26

Büyükşehir Belediye Başkanı Menderes Türel, 15 Temmuz’daki darbe girişimi sırasında Ankara Gölbaşı’ndaki Özel Harekat Daire Başkanlığı’nın uçaklarla bombalanması sonucu yaralanan Antalyalı özel harekat polisi Erol Ay’ı evinde ziyaret etti. Kahraman polis 2012 yılında Şırnak’ta görev yaparken yaralandığını anlattı.

FETÖ’nün kanlı darbe girişimi sırasında, asker kıyafeti giymiş teröristler, F-16 uçakları ile Gölbaşı Özel Harekat Daire Başkanlığı’nı bombalamış, bu hain saldırıda 47 özel harekat polisi şehit olmuştu. Darbe girişimini haber alır almaz, hainlerle mücadele için Gölbaşı’ndaki Özel Harekat Daire Başkanlığı’na koşan Antalyalı özel harekat polisi Erol Ay da saldırı sırasında ayağına isabet eden şarapnel parçalarıyla yaralandı.
turelden-kahraman-gaziye-ziyaret_1400_dhaphoto2
Büyükşehir Belediye Başkanı Menderes Türel, kahraman polisi Antalya’da istirahat ettiği Uncalı’daki evinde ziyaret etti. 2012 yılında da Şırnak Cudi dağında PKK terör örgütü ile girdiği çatışmada yaralanarak gazi olduğunu söyleyen 45 yaşındaki Erol Ay, 15 Temmuz gecesi de FETÖ tarafından saldırıya uğrayarak, ikinci kez gazi olma şerefine eriştiğini söyledi. 18 ve 12 yaşlarında iki çocuk sahibi olan Ay, “Şırnak’ta aldığım gazi unvanını gururla taşıyordum. Ancak bu gazilik için içim buruk. İçimizden hainlerin bizi bombalayacağı hiç aklıma gelmezdi. Şimdi oğlum da polis okulunu kazandı. O da vatanına en iyi şekilde hizmet edecek” dedi.

Başkan Türel de kahraman polise geçmiş olsun dileklerini ileterek, acil şifalar diledi.

Üye Girişi yaptıktan sonra yorum yazabilirsiniz. Giriş

Turkbeleni Gazetesi