Son Dakika
18 Ağustos 2019 Pazar

Türel, 359 projesini tanıttı

18 Şubat 2019 Pazartesi, 12:51

Antalya Büyükşehir Belediye Başkanı Menderes Türel, yeni dönemdeki 359 vizyon projesinin tanıtımını gerçekleştirdi. Türel, “Antalya için yeniden ilk günkü aşkla çıktığımız bu yolda 20 milyar TL yatırım bedelli 359 projemizi hayata geçireceğiz. Her biri iş ve aş olan bu projemizle 70 bin kişiye yeni iş sahaları açılmış olacak” dedi.

Menderes Türel, 2019 ile 2024 yılları arasında Antalya’ya kazandıracağı 359 muhteşem projenin içinde, metro hattı, millet bahçeleri, çevresel projeler, konutlar, altyapı, turizm başta olmak üzere bir çok projenin hayata geçmesi için tekrardan Antalyalı hemşerilerden yetki istedi.

Başkan Türel’in 359 projesinin arasında Manavgat için ise; Sorgun Doğa parkı, Sahil Düzenlemesi, Emekçiler Sosyal Konutu, Yat Liman ve Çekek Yeri, Manavgat – Alanya Otoyolu, Köy Konakları, Büyükşehir Anaokulu, Sulama Tesisleri ile Manavgat ve Belenobası İçme Suyu Temin projeleri yer aldı.

Cumhur İttifakı AK Parti Antalya Büyükşehir Belediye Başkan adayı mevcut başkan Menderes Türel, Cam Piramit Kongre ve Fuar Merkezi’nde yeni dönemdeki 359 projesinin tanıttı.

Toplantıya, AK Parti Antalya Milletvekilleri Atay Uslu, İbrahim Aydın, AK Parti Antalya İl Başkanı İbrahim Ethem Taş, MHP İl Başkanı Mustafa Aksoy, AK Parti İlçe Başkanları, AK Parti belediye başkan adayları, Cumhur İttifakı belediye başkan adayları, sanat ve spor dünyasının yanı sıra, çeşitli STK’ların temsilcileri ve çok sayıda vatandaş katıldı.

Türel, ilk olarak seçim otobüsü üzerinden kendisini karşılayan kalabalığa seslenerek, 31 Mart akşamı yine kazananın Antalya olacağını vurguladı. 5 seneyi alnının akıyla tamamladığının altını çizen Türel, yeniden Antalya’yı muhteşem hizmetlerle tanıştırmaya devam edecekleri sözünü verdi.

Eşi Ebru Türel ve çocukları Akın ve Akant ile el ele salona giren Menderes Türel’i, salonu dolduran kalabalık ellerinde Türk bayraklarıyla sloganlarla karşıladı. ‘Aşkım Antalya’ dediği için proje tanıtım toplantısını 14 Şubat tarihinde saat 14.00’da düzenlediğini dile getiren Türel, ilk günkü heyecanla Antalyalıların karşısında olduğunu ve 359 projesini’ Aşkımız Antalya’ya hediye ettiklerini söyledi.

TÜRKBELENİ’NE 8 BİN AĞAÇ DİKTİK

Geçen 5 yılda hep birlikte çok çalıştıklarını ve çok hizmet yaptıklarını hatırlatan Menderes Türel, “ Antalya’mız için son derece önemli ve şehrimizin geleceğini kurtaran projelere birlikte imza attık. 2014’te Antalya’da arıtmalar tıkanmış, yollar tıkanmış, yaptığımız tesisler, aldığımız deniz otobüsleri çürümeye terk edilmişti. Manavgat Türkbeleni’ne 8 bin ağaç diktik. Konyaaltı’na 6 bine yakın ağaç diktik. Bu aşkla Kaş’tan Gazipaşa’ya kadar her yere hizmet ve yatırım götürdük. Antalyaspor’a tesis, yaşlılarımız için hastaneler, dünyanın en güzel parklarını, rekor zamanda tramvay ve kavşaklar yaptık. Çiftçimize, üreticimize destek olduk. Esnafımız için caddeler yaptık, şu anda Şubat ayındayız, halen çarşıya turist geliyor, daha da gelecek” diye konuştu.

HİÇBİR ZAMAN AYRIM YAPMADIK

Antalya’nın hem geleceğine hem maneviyatına sahip çıktıklarını dile getiren Menderes Türel, “ Biz milli birlik ve beraberlik ülküsüyle, mezhep farkı, köken farkı yapmadan hizmet ettik. Bugün bu birlik ve beraberliğimiz de bunun ispatıdır. Oysa 15 Temmuz mücadelesi halen devam etmektedir. Suriye ve Irak’ta vatanın birlik ve beraberliğine dönük tehditler devam etmektedir ”dedi.

BU MİLLET GERÇEKLERİ GÖRÜYOR

Önlerindeki 5 yılda hayata geçirecekleri projeleri hayata geçirmeleri halinde Antalya’nın dünya şampiyonları arasına gireceğini işaret eden Türel, şöyle konuştu: “Bu 359 proje şanlı bayrağımızı göklere çıkarmak olacaktır. Bir defa kimse kusura bakmasın. Kimse öyle oturup, şu seçimde bu kadar oldu, diğer seçimde şu kadar diye hesap yapıp, hayal görmesin. Biz öyle çalıştık ve öyle bir hizmet götürdük ki, Gündoğmuş’un köyü, Kaş’ın köyleri belediye hizmeti neymiş onu gördü. Manavgat halkı, Kepez halkı, Konyaaltı halkı görüyor, takdir ediyor, dua ediyor” dedi.

FETRET DÖNEMİNE DÖNDÜREMEYİZ

Türel, “Antalya tarihi bir fırsat dönemi yaşamaktadır. Antalya tarihinin en güçlü dönemine girmiştir. Allah’ın izniyle Antalya tarihinin en büyük yükselme dönemine beraberce imza atacağız. Ainesi iştir kişinin lafa bakılmaz, benim sözlerimin teminatı Konyaaltı parkıdır, Boğaçayıdır, kent müzesidir, tramvaydır. Çünkü biz Antalya için çalışırken çocuklarını bile ihmal eden insanlarız. Ne olursa olsun, bu seçimde duygusal davranmaya kimsenin hakkı yoktur. Bu mesele Menderes Türel meselesi değildir. Antalya’yı bir daha fetret dönemine döndüremeyiz. Antalya’nın duraklama filmini ikinci kez seyretmeyeceğiz. Antalya’yı seven herkes, hangi siyasi fikirden olursa olsun, Antalya’nın geleceğini düşünmelidir” dedi.

İŞİN EHLİ BİZİZ

Antalya için dünya projeleri hazırladıklarını vurgulayan Menderes Türel, “ Bu projelerin garsonluk yapana, esnafa, işçiye, turizme, ticarete, tarıma, inşaatçıya, iş bekleyen gençlere faydasını en iyi sizler bilirsiniz. Sizler bu projeleri kimin yapabileceğini de en iyi gören kişilersiniz. Bu parti, şu parti demeden herkes emaneti ehline vermelidir.”diye konuştu.

PROJELERİN TOPLAM BEDELİ 20 MİLYAR

Akıllı şehir projelerini kent geneline yayarak şehircilikte yeni ufuklar açmaya devam edeceklerini ifade eden Menderes Türel, “ Akıllı ulaşım, akıllı enerji, akıllı sulama, akıllı güvenlik sistemlerini geliştireceğiz. Herkesin bir akıllı kartı olacak veya cep telefonuyla birçok hizmeti en iyi şekilde alacak. İş için, destek için, hizmet için, Antalya için yeniden ilk günkü aşkla çıktığımız bu yolda 20 milyar TL yatırım bedelli 359 projemizi hayata geçireceğiz. Her biri iş ve aş olan bu projemizle 70 bin kişiye yen iş sahaları açılmış olacak. Esnafımız kazancına kazanç ekleyecek, turizm 12 aya yayılacak, mevsimlik işsizlik izniyle tarihe karışacak. Çiftçisinden, esnafına, turizmcisinden, sanayicisine herkesin daha müreffeh yaşadığı bir Antalya’yı birlikte inşa edeceğiz” dedi.

YENİ İŞ KURANA SU YÜZDE 50 İNDİRİMLİ

Türel, yeni dönemde de kadınlara pozitif ayrımcılık yapmaya devam edeceklerini belirterek, ASMEK kursları ile kadınların üreteceğini, evde üretim yapan kadınların mikro kredileri ile destekleyeceklerini kaydetti. Esnafın yanında da olmaya devam edeceklerini vurgulayan Türel, mikro işletme sınıfına giren ve yeni iş kuran esnafa 1 yıl boyunca şebeke suyunu yüzde 50 indirimli verileceğini müjdeledi.

ÇİFTÇİYE SULAMA SUYU ELEKTRİĞİ BEDAVA

Sosyal kartı 30 bin kişiye ulaştıracaklarını belirten Türel, Turizm çalışanına konut projemizde örnek uygulamayı başlattık. Önümüzdeki dönemde 5 bin sosyal konut projemiz ile emekçilerimizin yanında olacağız. Eli nasırlı çiftçimizi daha fazla destekleyeceğiz. Güneş enerji santralleri ile tam 50 bin çiftçimize sulamada elektriği bedava kullandırmaya devam edeceğiz ”ifadelerine yer verdi.

ULAŞIMI RAHATLATACAK METRO HATTI

Trafiğin olmadığı, daha rahat ve konforlu bir ulaşımın tek çözümünün metro olduğunun altını çizen Menderes Türel, “ Lara-Kundu arasındaki metro hattı ile hemşerilerimiz güvenli ve konforlu bir ulaşım imkanına kavuşacak. Metro inşaatı yerin altında ilerlerken, günlük hayat üstte kesintisiz devam edecek. Yalnızca alt ve üst yapıyla yetinmeyeceğiz. Antalya’da gençlerin eğitim olanaklarını arttırarak ekonomimizi de güçlendireceğiz. Bugüne kadar 10 bin ilköğretim, lise ve üniversite öğrencimize ulaşan eğitim bursu desteğimizi 30 bin öğrenciye çıkartacağız”diye konuştu.

KAZANAN ANTALYA OLSUN

Türel sözlerini şöyle tamamladı: “ Biz her zaman siyaset yarışmasın ‘Antalya kazansın’ dedik. Biz her zaman adaylar yarışmasın, ‘projeler yarışsın’ dedik. Antalya siyasi tartışmalara kurban edilemeyecek kadar güzel önemli bir şehir. Dünyanın en güzel şehri. Şimdi sıra adayların vaatlerini önyargısız incelemeye geldi. Kim söylediklerini yapabilir kim yapamaz. Kimin vaatleri hayal olmuş, kimin vaatleri gerçek olmuş. Kim Antalya’ya geçmişte kazandırmış kim kaybettirmiş. Bunların muhasebesini iyi yapalım, yapalım ki kazanan Antalya olsun. Dünü unutmayalım yarını seçelim. Ben inanıyorum ki Allah’ın izni sizlerin destekleri ile 31 Mart’ta kazanan Antalya olacak. Destek sizden hizmet bizden. O yüzden, Önce Antalya. Antalya için Menderes diyor” diye konuştu.

You must be logged in to post a comment Login