Tonbul, “Çocuklarımızı korumakla görevliyiz”

24 Kasım 2014 Pazartesi, 12:46
cemil tonbul

Antalya İl Emniyet Müdürü Cemil Tonbul, Dünya Çocuk Hakları Günü nedeniyle yayınladığı mesajında, “Geleceğimiz olan çocuklarımızı korumak en önemli görevimizdir” dedi.

Temel hak ve hürriyetlerden olan yaşama ve korunma hakkı ile ilgili olarak 20 Kasım 1989 tarihinde Birleşmiş Milletler Genel Kurulunda onaylanarak yürürlüğe giren Çocuk Haklarına dair sözleşme gereği, 20 Kasım tarihi tüm dünyada ve ülkemizde Dünya Çocuk Hakları günü ilan edilirken, Antalya Emniyet Müdürü Cemil Tonbul Dünya Çocuk Hakları Günü nedeniyle bir mesaj yayınladı.

Antalya İl  Emniyet Müdürü Cemil Tonbul Dünya Çocuk Hakları Günü nedeniyle yayınladığı mesajda  çocukların yarınımız olduğunu belirterek şunları söyledi;

“Aile, toplumun en küçük birimi ve en temel taşıdır. Temel değerlerimiz aile aracılığıyla yeni kuşak çocuklara aktarılır. Çocuklarımız; insanlığın ortak umudu, geleceği ve en önemli hazinesidir. Onlara uygar yaşamın tüm olanaklarını sunan, onların ruhsal ve bedensel olarak en iyi biçimde yetişmeleri için çaba gösteren toplumlar, gelişimlerini sürdürerek geleceğe güvenle bakabilmektedir. Unutmamalıyız ki, yarının teminatı olan çocuklarımıza yarının gözüyle baktığımızda yarınlarımız daha aydınlık olacaktır.

Çocuklarımızı suçtan korumak için çalışıyoruz

Çocuklarımızın iyi yetiştirilmesi, suç ve suç örgütlerinden uzak tutulması ve değişen yaşam koşullarına uyum sağlamaları için Emniyet Müdürlüğü olarak üzerimize düşen sorumluluğun bilincinde görev yapmaktayız. ‘Önlemek tedavi etmekten daha iyidir’ anlayışıyla hareket eden teşkilatımız, çocuklarımızın suça sürüklenmemesi, suçtan zarar görmemesi, topluma sağlıklı bireyler olarak kazandırılması amacıyla birçok proje hayata geçirmiştir. Sevgi dolu yürekleri ve gülen yüzleriyle bugüne anlam katan çocuklarımızın Dünya Çocuk Hakları Günü’nü şahsım ve teşkilatım adına kutlar, sevgilerimi sunarım.” 

Üye Girişi yaptıktan sonra yorum yazabilirsiniz. Giriş

Turkbeleni Gazetesi