Tarih Affetmez. BBP Yazıcıoğlu Çizgisinden Ayrılıyor mu?

26 Kasım 2018 Pazartesi, 16:50
Tarih Affetmez. BBP Yazicioglu cizgisinden ayriliyor mu

Tarih Affetmez. BBP Yazıcıoğlu Çizgisinden Ayrılıyor mu?

 

“Yaşlı bir ağacı yabancı bir toprağa dikemezsin” der ünlü bir düşünür.

Büyük Birlik Partisi’nde (BBP) son günlerde yaşananlar bu sözü bize hatırlattı. Genel Başkan Mustafa Destici ‘nin partinin ebedi genel başkanı Muhsin Yazıcıoğlu’nun mirası olan bu idealizm ağacını AKP’nin tarlasına ekme çabaları içerisinde olduğu görülüyor.

Oysa BBP’nin 22 Ekim 2017 tarihinde yenilenen tüzüğünün amaç ve görevlerle ilgili temel ilkeler bölümünün son paragrafında şu ibareler yer alır.

“BBP kurucusu, ebedi siyasi lideri ve ilk genel başkanı Muhsin Yazıcıoğlu’dur”

“Partimizin ilkesi özetle, Dik duracağız, Düz yürüyeceğiz, Güçlü Türkiye hedefine, Hakk’a dayanarak ve halkla bütünleşerek başaracağız”

Parti tüzüğü bu kadar açık ve net ifadelerle önümüzde dururken Destici’nin ebedi genel başkan diye ölümsüzleştirilen merhum Muhsin Yazıcıoğlu’nun mirasını koruyamayarak çarçur etmesine tabandan tepkiler gelmesi kadar doğal ne olabilir?

Destici’nin Yazıcığlu çizgisinde yürümesi gerekirken yolunu şaşırarak AKP çizgisinde yürümeye başlamasının tek bir anlamı vardır o da AKP kanatları altına girerek geleceğini garanti altına almaktır.

Peki, davaları uğruna bedel ödeyerek gençliklerinin en verimli yıllarını cezaevlerinde geçiren partililere yazık günah değil mi?

Ebedi başkan Muhsin Yazıcıoğlu 7,5 yıl, geçtiğimiz günlerde istifa eden ve partinin 25 yıldır genel başkan yardımcılığını yürüten MKYK üyesi Remzi Çayır 13 yıl davaları için mahpus yatarken Sayın Destici sahi siz o zaman nerelerdeydiniz?

Büyük bir ihtimalle Tarım Bakanlığı memuriyeti koltuğunuzda rahat bir şekilde otururken ilerde bu partiyi nasıl ele geçirebilir ve devamında nasıl parçalayabilirim hesabını yapıyordunuz.

Size bu partinin kapılarını ardına kadar açan ve yaşadığı dönemde onurlandırarak teşkilatlardan sorumlu genel başkan yardımcılığına atayan ebedi başkana reva gördüğünüz bu vefasızlık tarihe kara bir leke olarak mutlaka geçecektir ve tarih sizi iyi yazmayacaktır.

Kamuoyunun merak ettiği bir başka konu ise Destici’nin 31 Mart 2019 tarihinde gerçekleştirilecek Mahalli İdareler Seçimine kendi kadroları ve adaylarıyla girecekleri açıklamasıdır.

Muhsin Yazıcıoğlu’nun çizgisinde yürümekte direnen teşkilatları feshederek, görevden alarak, istifa etmeye zorlayarak mı yerel seçime hazırlanacaksınız?

Bu açıklamalarınıza kargaların bile güldüğünü sanırım farkında değilsiniz!

Görevden aldığınız, feshettiğiniz, istifaya zorladığınız teşkilatlarınızdaki yönetici ve parti üyelerinin çocuklarının boğazından kısarak teşkilat binalarının kira, elektrik ve su masraflarını karşıladıklarını bilmiyor olamazsınız.

Bu insanların vebali üzerinizdedir.

Ve bu vebal üzerinizde ağır bir yüktür.

Bir an önce partiyi olağanüstü genel kurultaya götürme kararı almak belki bu vebal yükünü biraz hafifletir.

Tarih Affetmez. BBP Yazicioglu cizgisinden ayriliyor mu

Tarih Affetmez. BBP Yazicioglu cizgisinden ayriliyor mu

Üye Girişi yaptıktan sonra yorum yazabilirsiniz. Giriş

Turkbeleni Gazetesi