Suriyelilerin plakaları belli oldu

Antalya’da yaşayan Suriyelilerin araç sahibi olmaları halinde verilecek plakaları belli oldu. 07 SAA 01-999, 07 ZAA 01-999 plakaları bundan sonra Türkiye’de yaşayacak olan Suriyelilere verilecek.

18 Temmuz 2016 Pazartesi, 11:58

Türk vatandaşlığına alınacak olan “Kalifiye eleman” Suriyelilere araç almaları halinde trafikten verilecek olan plakalar belli oldu. Henüz ikamet verilmeyen Suriyelilerin plakalarının hazır olması, vatandaşlığa alınacak Suriyelilerin hazır olduğu tartışmasını başlattı. Göç İdaresi Başkanlıkları tarafından henüz Suriyelilere ikamet verilmeyeceği açıklanırken, vatandaşlığa geçirilmesi planlanan kalifiye eleman Suriyelilere verilecek olan Antalya plakaları belli oldu. Vatandaş olan Suriyelilere, 07 SAA 01-07 SAA 999 ile 07 ZAA 01-07 ZAA 999 nolu plakalar Suriyelilere ayrıldı.

PLAKALAR KİLİS’TE KULLANILIYOR

Henüz Türkiye’de Suriyelilere ikamet verilmediği Göç İdaresi Başkanlıkları tarafından açıklanmasına karşılık, şu an Kilis’te 79 SAA plakalar Suriyeliler tarafından kullanılıyor. Kendi ülkelerinden getirdikleri araçlara verilen plakaların yerine Türkiye Cumhuriyeti plakası verilen Suriyeliler, Türkiye’nin her yerinde bu plakalarla rahatça dolaşabiliyorlar. Fransa’da geçtiğimiz yıl gerçekleştirilen terör eyleminin organizasyonunu yapan teröristin, Manavgat’ta bir otelde kaldığı sırada, kendisine sahte pasaport getiren iki kişinin yakalandığı Mercedes marka aracın da 79 SAA plakalı olduğu tespit edilmişti.

Üye Girişi yaptıktan sonra yorum yazabilirsiniz. Giriş

Turkbeleni Gazetesi