Su kaydırağında parmağı koptu

Manavgat’ta su kaydırağında parmağı kopan Lara Bilgin…

28 Temmuz 2016 Perşembe, 12:31

Manavgat Titreyengöl’de İstanbul’dan tatile gelen Şahin Ailesi’nin 9 yaşındaki kızı Lara Şahin’in, çocuk su kaydırağında parmağı koptu. Anne Bilgin Şahin, 9 yaşındaki kızının kullandığı kaydırağın kırılma nedeniyle tamir edildiğini, oluşan boşluğa parmağının takılarak koptuğunu söyledi.

İstanbul’dan Titreyengöl’de bir otele tatil için gelen Şahin ailesinin, kızları 9 yaşındaki Lara Şahin’in su kaydırağında parmağı koptu. Anne Bilgin Şahin, kızının parmağının kopmasından sonra yarım saatten fazla kopan parmağı aradıklarını, ilk önce Manavgat’ta bir hastaneye daha sonra Akdeniz Üniversitesi Tıp Fakültesi’ne gittiklerini belirterek yaşadıklarını anlattı.

su-kaydiraginda-parmagi-koptu (3)

“Geldiğimizin ilk sabahı kahvaltı yaptık ve havuza indik. Üç çocuğum var, onlar da çocuk su kaydırağında oynamaya başladılar. 9 yaşındaki kızım bağırmaya başlayınca hemen yanına koştuk, sağ elinin serçe parmağı kopmuştu. Eşimin doktor olması nedeniyle kopan parmağı aramaya başladık. Çocuk havuzu olduğu için küçük, buluruz diye umut ettik ama bulamadık. Daha sonra su kaydırağında açılan bir bölüm gördük, o bölümü kırmak için uğraştık. Daha önce kızımın parmağının koptuğu yer tamirat görmüş, bakınca anlaşılıyor.  En sonunda bir levye getirdiler ve kırdık, parmak oradan çıktı. Ambulans ile ilk olarak Manavgat’ta bir hastaneye gittik, oradan da Akdeniz Üniversitesi Tıp Fakültesi’ne.”

su-kaydiraginda-parmagi-koptu (2)

Klorlu su dokuları öldürmüş

Akdeniz Üniversitesi Tıp Fakültesi’nde parmağın yerine dikilemeyeceğini söylediklerini belirten Anne Bilgin Şahin, yaşadıklarını anlatmaya şöyle devam etti:

“Parmak havuzda klorlu suda kaldığı için, yerine dikilemeyeceği söylendi. Eşim de doktor olduğu için yüz nakli yapan Dr. Ömer Özkan ile görüştü ve parmağı yerine dikmeye karar verdiler. Ameliyat ile parmak dikildi fakat tutmadı, tekrar ameliyata alıp parmağı kestiler.

su-kaydiraginda-parmagi-koptu (4)

Otele jandarma geldi tutanak tuttu. Ben hastanede kaldım eşim otelde diğer çocuklarımla birlikte kaldı. Kızımın parmağı koptu, otel ile hastane arası 90 kilometre. Biz bu sıkıntıları yaşarken otel yönetimi, müşteriler olumsuz yönde etkileniyor diye bizi otelden çıkartmak istedi. 10 günlüğüne geldik, paramızı peşin ödedik, iki gün kaldık, bizi otelden çıkartıyorlar. Her şey bir tarafa böyle bir olay yaşamışız, kızımın parmağı kopmuş, bizi otelden çıkartmaya çalışıyorlar. Biz buraya tatile geldik, kalacak başka yerimiz de yok, üç tane çocuğum var, nereye bırakayım.”

Anne Bilgin Şahin, olaydan sonra otel yönetiminin arayıp sormadığını, yanlarına bile gelmediğini de ifade ederek, “Bizi müşteriler olumsuz yönde etkileniyor diye otelden çıkartmak istemelerini içime sindiremiyorum. Olaydan sonra Jandarma gelip tutanak tuttu, eşim ifade verdi ben de vereceğim ve yasal tüm yollara başvuracağız” dedi.

Üye Girişi yaptıktan sonra yorum yazabilirsiniz. Giriş

Turkbeleni Gazetesi