Spor, ders ve eğlence

18 Şubat 2016 Perşembe, 13:26
Spor, ders ve eğlence

TÜRKİYE Futbol Federasyonu’nun (TFF) örnek aldığı Kepez’in Yıldızları Yetenek Taramaları adlı proje kapsamında öğrenciler, spor, ders ve eğlenceyi bir arada yaşıyor.

Kepez Belediyesi, kulüp ve okul işbirliği modeli ile Türkiye Futbol Federasyonu’nun örnek aldığı Kepez’in Yıldızları Yetenek Taramaları Projesi’nde genç sporcular şehir gezisi, havuzda yüzme, bilgi ve etüt evlerinden faydalanma gibi etkinliklerle eğitim günlerini dolu dolu geçiriyor. Hafta sonu Kepez Belediyesi bünyesindeki spor komplekslerinde spor eğitiminin ardından özel ders almak isteyen öğrenciler Osmangazi ve Orhangazi semt konaklarında buluştu. Türkçe, matematik, İngilizce ve bilişim sınıflarında ek ders alma imkanı sunulan öğrenciler, sportif faaliyetler ve diğer etkinliklerle derslerinden de geri kalmıyor.
Kepez Park Varsak alanındaki belediye sinemaları kapılarını ilk kez Kepez’in Yıldızları’na açtı. Özel gösterimin yapıldığı sinemada öğrencilere yönelik değerler eğitimi kapsamında “Çanakkale” belgeseli gösterimi yapıldı. Kepez Belediye Başkanı Hakan Tütüncü, “Öğrencilerimize özel ders niteliğinde etüt merkezlerimizden faydalanma imkanı sunuyoruz. Ayrıca Kepez Park Varsak’ın içinde yer alan belediye sinemalarımızın da ilk test gösterimini çocuklarımız için yaptık. Çocuklarımızdan fazla biz mutlu olduk” dedi.

 

Üye Girişi yaptıktan sonra yorum yazabilirsiniz. Giriş

Turkbeleni Gazetesi