SP’li Maslak “Devlet vatandaşa Para Makinesi gözü ile bakıyor”

05 Kasım 2014 Çarşamba, 14:24
İbrahim Maslak (1)

Saadet Partisi Manavgat ilçe Başkanı İbrahim MASLAK, Maaş ve vergi zamlarına tepki göstererek;  Vatandaş için artık devlet, haraç toplayan takım elbiseli bir eşkıya haline geldi!  ”Dedi.

  Maslak mesajında, “Vatandaşa para makineİbrahim Maslak (1)si gözüyle bakılan Türkiyede, insanın kıymeti toplanacak hasılat kadar etmiyor. Vergi, harç ve cezalar yüzde 10 artırılırken, çalışanlara neredeyse bunun yarısı kadar zam reva görülüyor. Vatandaşa para makinesi gözüyle bakılan Türkiyede, insanın kıymeti toplanacak hasılat kadar etmiyor. 2015 Yılı Programı’nda asgari ücretli, memur ve emekli, yine “asgari” zamlara layık görülürken; vergi, harç ve cezalar yüzde 10.11 oranında zamlandı. Asgari ücretli yüzde 3+3, memur yüzde 3+3.63 ve emekliler yüzde 3.45+3.63 gibi komik zamlara mahkum edildi; devlet ise, vergi ve cezalar söz konusu olunca vatandaşa acımadı” dedi.

Devlet, vergi ve cezalarda bonkör!

     Çalışanların ve emeklilerin maaşı söz konusu olunca bin dereden su getiren, kim bilir hangi hesaplar neticesinde reva görülen “buçuk zamları” verebilen hükümet, vergi ve cezalar konusunda yine bonkörlüğü(!) elden bırakmadı. Vergi, harç ve cezalar yüzde 10.11 artarken, motorlu taşıtlar vergisinden pasaport harçlarına,  trafik cezalarından damga vergilerine kadar pek çok “zamlanmış” kalem, yine vatandaşın cebinden çıkacak

.“Devlet İçin Halk” Anlayışı Hâkim

Vatandaşı, yani halkı, yani bireyi, özetle insanı “gelir kapısı” gibi görmeye alışan anlayış, vergi, harç ve cezalara %10.11 zam yaparak resmen halkın cebine ortak oluyor. Asgari ücrete küsurat gibi zam yapılırken, vatandaşa çocuk harçlığı verir gibi zam yapılıyor. Halkçı devlet anlayışı yerini çoktan “devlet için halk” anlayışına bırakmış durumda. Fırsat buldukça yeni bir vergi ve ceza kapısı uyduran, tüm sistemi halktan olabildiğince fazla para toplama üzerine kurarak ekonomideki açığı kapatmaya çalışan yönetim, adeta resmi bir eşkıya düzeni kurdu. Vatandaş için artık devlet, haraç toplayan takım elbiseli bir eşkıya haline geldi!. Devleti adeta bir şirket mantığı ile yöneten Bu anlayışın artık gitme zamanı gelmiştir.  Halk için devlet anlayışının hakim kılınması için yine halkımızın desteği ile Saadet Partisinin bir an önce iktidar olması gerekmektedir.

Üye Girişi yaptıktan sonra yorum yazabilirsiniz. Giriş

Turkbeleni Gazetesi