Sivil toplum merkezi şehri birleştirecek

17 Şubat 2016 Çarşamba, 09:53
Sivil toplum merkezi şehri birleştirecek


ANTALYA, () – MURATPAŞA Belediye Başkanı Ümit Uysal, Doğuyaka Mahallesi’nde inşaatı süren sivil toplum merkezinde denetlemelerde bulundu.

Doğuyaka Mahallesi’nde inşaatı süren sivil toplum merkezi inşaatında incelemede bulunan Muratpaşa Belediye Başkanı Ümit Uysal, çalışmalar hakkında belediye bürokratları ve yapım işini üstlenen firma yetkililerinden bilgi aldı.

SİVİL TOPLUM KURULUŞLARI BULUŞACAK

Başkan Uysal, Türkiye ve Avrupa’nın en önemli sivil toplum merkezini Antalya’ya kazandırmayı amaçladıklarını söyledi. Yükleneceği işlevle, Türkiye ve Avrupa’da örneği olmayan bir binayı inşa ettiklerini ifade eden Başkan Uysal, "Bu binada, bütün şehri bir araya getirmek istiyoruz. Sağcısı, solcusu kim varsa, bütün sivil toplum kuruluşlarını bekliyoruz. Belli bir mevzuata göre idari ofisler vereceğimiz, bütün sivil toplum kuruluşlarını burada buluşturmak istiyoruz" diye konuştu.

DERNEKLER ORTAK AKLI İFADE EDER

Belediye Başkanı Ümit Uysal, "Dernekler, sivil toplum kuruluşları bir şehrin ortak aklını ifade eder ama kira, muhasebe, güvenlik ve internet gibi harcama kalemleri mali zorluklar yaşamalarına neden oluyor. Derneklerimiz ne yapıyor? Dernek merkezini hareketlendiremediği için mecbur kalıyor kumarhaneye dönüşüyor. Bu sıkıntıların ortadan kalkması için sivil toplum merkezimizi inşa ediyoruz" dedi.

15 BİN METREKARELİK ALAN

Bütçe çerçevesinde yapım işini 2 yıllık bir süreçte tamamlamayı planladıklarını ifade eden Başkan Uysal, sivil toplum merkezinin 15 bin metrekarelik alanı kapsadığını belirtti. Başkan Uysal, sivil toplum merkezinde, idari ofisler, konferans salonu, çok amaçlı eğitim-toplantı salonları, yöresel ürün satış üniteleri, yemekhane ve yarı açık toplanma-etkinlik alanı ile kapalı otopark bulunacağını söyledi.


 


 

Üye Girişi yaptıktan sonra yorum yazabilirsiniz. Giriş

Turkbeleni Gazetesi