Side’de misafirler sakin

16 Temmuz 2016 Cumartesi, 17:36

MANAVGAT Side Turistik Otelciler Birliği Derneği (MASTOB) Başkanı Cengiz Haydar Barut, dün gece yaşanan darbe girişiminin ardından, bölgede tatillerini geçiren misafirlerin çok sakin olduğunu açıkladı.

MASTOB Başkanı Cengiz Haydar Barut, bölgedeki otellerde durumun sakin olduğunu ve turistlerin tatillerine devam ettiğini söyledi. Darbe girişiminin ardından yaşanan olaylar nedeniyle turizmde henüz rezervasyon iptallerinin gündeme gelmediğini belirten Başkan Barut, “Bölgemizde tatillerini geçiren misafirlerimiz çok sakin. Onlar da bizim gibi gelişmeleri takip ediyor, bir yandan da tatillerine devam ediyor. Bugün ve yarınki misafir girişleri sıkıntılı. Uçuşlar iptal edildi. Turizm sektörü olarak bu konuyla ilgili girişimlerde bulunuyoruz” dedi.
mastob-baskani-barut-misafirlerimiz-cok-sakin_4851_dhaphoto2
İNTERNET REZERVASYONLARI DURDU

Titreyengöl Sorgun Turizm Yatırımcıları Birliği (TİSOYAB) Başkanı Hüseyin Aydoğan ise özellikle internet üzerinden yapılan rezervasyonların bıçak gibi kesildiğini kaydetti. Bu durumun önümüzdeki hafta normale dönmesini beklediklerini aktaran Aydoğan, “Bölgemizdeki otellerde durum normal. Herhangi bir ayrılma bilgisi gelmedi. Gerek yerli turistler, gerekse yabancı turistler tatillerine 14 Temmuz’da olduğu gibi devam ediyorlar” diye konuştu.

mastob-baskani-barut-misafirlerimiz-cok-sakin_4851_dhaphoto3

Üye Girişi yaptıktan sonra yorum yazabilirsiniz. Giriş

Turkbeleni Gazetesi