‘Şen Dul’ son kez sahnelenecek

29 Şubat 2016 Pazartesi, 12:15
'Şen Dul' son kez sahnelenecek

ANTALYA Devlet Opera ve Balesi’nce (ANTDOB) geçen yıl ekim ayında prömiyeri gerçekleşririlen en ve izlenme rekorları kıran ‘Şen Dul’ operası 1 Mart’ta son kez izleyicisiyle buluşacak.
Avusturyalı besteci Franz Lehar’a ait operet türünün en başarılı örneklerinden biri olarak kabul edilen ‘Şen Dul,
1 Mart salı günü Haşim İşcan Kültür Merkezi’nde sahnelenecek. Birbirinden neşeli melodileri, hareketli danslarıyla izleyenleri büyüleyen 3 perdelik eserde, Aslı Ayan (Hanna Glavari), Fatih Şanal (Kont Danilo Danilovitsch), Şafak Güç (Bbaron Mikro Zeta), Bilge Yılmaz (Valencienne), Devrim Demirel (Camille Kont de Rossilon), Ercan Uğur (Njegus), Emre Akyurt (Kromov), Gülçin Gültekin (Olga), Taner Ölçen (Bogdanovitch), Ceren Aytekin (Sylviane), Onur Alpaslan (Raoul de St. Brioche), Baturalp Bilgi (Vicomte Cascada), Murat Kemal Özbek (Pritscitsch), Pınar Tekol (Praskowia), Esra Serbest (Baş Grisette), Müge Günaydın, Selda Serdar, Gizem Şener ile Prırıl Ulubaş (Grisette) rollerinde sahne alıyor.
Paris neşesi ve Balkanlara özgü ulusal renkleriyle çok sevilen ve Haldun Özörten tarafından sahneye konulan eserde orkestrayı şef Ömer Yöndem yönetiyor. Balkanlara özgü ulusal renkleriyle çok sevilmiş dekor tasarımının Ömer Gündüz, kostüm tasarımının ise Nursun Ünlü’nün imzasını taşıdığı eserde koro yönetmeni Mahir Seyrek, koreograf Serhat Nüfusçu, ışık tasarımı Mustafa Eski’ye ait.

Üye Girişi yaptıktan sonra yorum yazabilirsiniz. Giriş

Turkbeleni Gazetesi