Saklıkent kara doydu, zirve kayakçı doldu

13 Şubat 2016 Cumartesi, 09:16
Saklıkent kara doydu, zirve kayakçı doldu

ANTALYA kent merkezinden 47 kilometre uzaklıkta, 1900 metre yükseklikteki Saklıkent Kayak Merkezi’nde kar kalınlığı yukarı bölgelerde 1 metreyi geçti.

Kayak pistlerinin faaliyete geçmesiyle birlikte zirve kayak sporu meraklılarıyla dolup taşıyor. Kayakçıların yanı sıra günübirlik tatil yapıp kar keyfi yapmak isteyenler de zirvenin yolunu tutuyor. Teleski ile zirveye çıkan adrenalin tutkunları, heyecanın limitlerini zorluyor. Snowboard tahtalarını yanlarından ayırmayan kayakçılar, gün boyu kayak yapıyor.
İlk kar yağışının ardından kayak pistlerini kaymaya uygun hale getirmek için çalışma yaptıklarını, ardından yağan kar ile tüm pistlerin kayak ve snowboard sporu için uygun hale geldiğini belirten Saklıkent Kayak Merkezi yöneticisi İsa Alemdar, “Snowboardçular yumuşak karı sever. Sezonun ilk kayakçıları da snowboard tutkunları oldu. Kayak sporuna nazaran daha sert ve profesyonellik isteyen snowboard heyecanı Saklıkent zirvesinde başlıyor, pist sonunda son buluyor” dedi.
Günübirlik tatilciler de kayak yerine kızak yapmayı tercih ediyor. Kayak ve snowboard kadar olmasa da oldukça heyecanlı olan kızak, 300 metre uzunluğundaki özel kızak pistinde yapılıyor.

Üye Girişi yaptıktan sonra yorum yazabilirsiniz. Giriş

Turkbeleni Gazetesi