Saadet Partisi Aşure dağıttı

24 Kasım 2014 Pazartesi, 13:08
DSC_0292

DSC_0345 (2)Saadet Partisi Manavgat İlçe başkanlığı,  ilçe binasının önünde Muharrem Ayı dolayısıyla halka ve esnafa aşure ikramında bulunuldu.
Vatandaşların yoğun ilgi gösterdiği dağıtımda, Aşure Günü’nün önemine değinen İlçe Başkanı İbrahim Maslak, ”Muharrem ayı ile bağlantılı olarak uzun yıllardır yaşatılan uygulamalardan birisi de aşure geleneğidir. Milletimizin komşularına, dost ve akrabalarına dağıttığı güzelliklerden biri aşuredir. Muharrem ayı ve bu ayın 10. Günü olan aşure, tarih boyunca Müslüman toplumlar açısından ayrı bir önem taşımış ve birçok mucize vuku bulmuştur. Aşure geleneğini sürdürmek ve böyle mübarek zamanlarda halkımızla kaynaşmak amacıyla ilçe başkanlığımız tarafından aşure ikramı yapmaktayız, geleneksel hale getirdiğimiz bu ve benzeri etkinliklere devam edeceğiz” dedi.
Saadet Partisi Manavgat  İlçe başkanı İbrahim Maslak, aşure alarak kendilerine teveccüh gösteren Manavgat  halkına, basın mensuplarına ve bu güzel çalışmada emeği geçen  ilçe yönetimindeki  teşkilat mensuplarına  çalışmalarından dolayı teşekkürlerini bildirdi.

Üye Girişi yaptıktan sonra yorum yazabilirsiniz. Giriş

Turkbeleni Gazetesi