Ringde kan bağışı

13 Şubat 2016 Cumartesi, 12:02
Ringde kan bağışı

TÜRK Kızılayı Antalya Gençlik Kolları Başkanı ve Demirpençe Spor Kulübü Antrenörü Yasin Urlu öncülüğünde Antalya’daki spor kulüplerinde kan bağışı kampanyası başlatıldı.

Gençlik Hizmetleri ve Spor Müdürü Burhanettin Hacıcaferoğlu, Türk Kızılay Derneği Antalya Şubesi Başkanı Dr. Cengiz Nizam, Gençlik Spor Şube Müdürü Yavuz Gürhan ve Demir Pençe Spor Kulübü Başkanı Hasan Urlu’nun destek verdiği kampanyanın ilk bağışı, Demirpençe Spor Kulübü’nde yapıldı. Demirpençeli sporcular ve ailelerinin yanı sıra, Manavgat ve Alanya’dan da kampanyaya destek vermek için çok sayıda sporcu ve antrenör kan bağışında bulundu.
Türk Kızılayı Antalya Gençlik Kolları Başkanı ve Muay Thai Milli Takım Baş Antrenörü Yasin Urlu, kan vermenin toplumsal bir sorumluluk olduğunu belirterek, “Gerek kendi sporcularımız, gerek Alanya, Manavgat ve çevre ilçelerde bulunan duyarlı vatandaşlar ve sporcularla örnek olmak istedik. Gösterilen ilgiden de memnunuz. Bundan sonra her ay Antalya ve ilçelerdeki bir spor kulübünde kampanyamızı devam ettireceğiz. İlk gün olarak hedefimiz 150 bağışçıya ulaşmaktı ve şu anda bu rakama yaklaşmış bulunmaktayız” dedi.
HEDEF 15 BİN ÜNİTE
Amaçlarının Kızılay Gençlik Kolları olarak yıl sonuna kadar da 15 bin ünite kan bağışında bulunulmasını sağlamak olduğunu belirten Yasin Urlu, “Belki 50 bin, 100 bin kişiyi taramamız gerekecek ama hastanelerde kan bekleyen, şifa bekleyen hastalarımıza inşallah bizim de bir faydamız olacak. Sadece kan bağışıyla kalmayıp ilerleyen haftalarda trombosit ve kök hücre bağışlarında bulunacağız. Aynı zamanda durumu iyi olmayan ve yardıma muhtaç vatandaşlarımıza da gıda ve kıyafet yardımında bulunacağız. Mobil ekiplerimizle Antalya’nın tüm ilçelerine ve köylerine kadar giderek hem yardımlarda bulunup hem de yıl sonuna kadar hedefimiz olan 10 bin ünite kanın bağışlanmasını sağlayacağız. Böylelikle sadece Antalya’nın kan ihtiyacını karşılamakla kalmayıp çevre illere de destek olacağız” diye konuştu.

 

Üye Girişi yaptıktan sonra yorum yazabilirsiniz. Giriş

Turkbeleni Gazetesi