Play off öncesi dostluk mesajı

13 Şubat 2016 Cumartesi, 13:47
Play off öncesi dostluk mesajı

TÜRKİYE Amatör Futbolcular Federasyonu (TAFF) Antalya Şubesi, yarın başlayacak Süper Amatör Lig Play Off müsabakaları öncesinde tüm takımların kaptanları ile Bölgesel Amatör Lig’in (BAL) temsilcilerini biraraya getirdi.

Bir restoranda gerçekleşen dostluk buluşmasına evsahipliği yapan TAFF Antalya Şube Başkanı Adnan İmirgi, kentte ilk kez play off müsabakaları öncesinde tüm takımların kaptanları ile böyle bir tablo oluşturulduğunu söyledi. Futbolculara hitaben konuşan Adnan İmirgi şunları söyledi:
“Sizler Antalya futboluna yön verenlersiniz. Süper Amatör Lig’de oynayan takımlarımız yarından itibaren play off mücadelesi verecek. 6 takımın mücadelesi öncesi yapılan bu birlikteliğin amacı oynanacak maçlarda seyir keyfini yükseltmek, birlik ve beraberliği pekiştirmektir. Ayrıca, sizlere TAFF gibi bir kurum olduğunu hatırlatmaktır. Bizler taban birliğinin işine karışmıyoruz. Sizleri temsil eden bir derneğiniz var. Bu bayrağı bugün biz taşıyoruz. Yarın siz taşıyacaksınız.”
Futbolda yenmek kadar, yenilmenin ve berabere kalmanın da hazmedilmesi gerektiğini kaydeden Adnan İmirgi, konuşmasını şöyle tamamladı:
“Müsabaka içinde kesinlikle seyirciye kulağınızı tıkayacaksınız. Tüm kulağımız teknik heyetin direktifinde olacak. Ekstra işlere girerseniz bunun sonucunu futbolcu olarak sizler çekersiniz. Çünkü ekmek paranızdan olursunuz. Bu nedenle kendi bindiğiniz dalı kesmeyin.”
Yarın play off müsabakalarında oynayacak takımların kaptanları da taraftarlarını tribüne davet ederek, centilmence maçlar olması dileğinde bulundu.

 

Üye Girişi yaptıktan sonra yorum yazabilirsiniz. Giriş

Turkbeleni Gazetesi