Pazartesi Meydan Pazarı Projesi’nin temeli atılıyor

15 Şubat 2016 Pazartesi, 15:18
Pazartesi Meydan Pazarı Projesi'nin temeli atılıyor

MANAVGAT Belediyesi tarafından hazırlanan Pazartesi Meydan Pazarı Projesi’nin temeli Kubat’ın da konser vereceği törenle atılacak.

Manavgat Belediyesi tarafından Pazartesi Pazarı alanı için projelendirilen Pazartesi Meydan Pazarı Projesi’nin temelini 21 Şubat’ta Kubat’ın konser vereceği törenle atacaklarını söyleyen Belediye Başkanı Şükrü Sözen, inşaatın temel atma töreninden sonra hızla ilerleyeceği ve halkın hizmetine açılacağını belirtti.
Klasik pazar yeri projelerinin dışında normal zamanlarda da kent meydanı olarak kullanılabilecek bir projeye hayata geçireceklerini vurgulayan Başkan Şükrü Sözen, “Yeşil alanları, oturma alanları ile insanların zamanlarını geçirebileceği bir pazar yeri olacak. Beklediğimize değdi. Modern mimari şekli olan herkesin beğeneceği bir proje olacak. Türkiye’ye örnek olacak bir projeyi daha hayata geçirmekten son derece memnunuz” dedi.
17 bin 613 metrekarelik inşaat alanında uygulanacak projenin pazar meydanı bölümündü; satış üniteleri, dükkanlar, zabıta müdürlüğü ofisleri ve tuvaletler yer alacak. Proje kapsamında meydanın alt kotunda 310 araç kapasiteli araç yönlendirme sistemli içerisinde elektrikli araç şarj istasyonu ve oto yıkaması bulunan 8 bin 500 metrekarelik otopark alanı da yer alacak. Pazar alanının zemini 7 bin 185 metrekare, çarşı bölümü ise 1928 metrekare olacak. Bodrum kattan üst katlara asansörlerle geçişlerin sağlanacağı projenin hem esnaf, hem de vatandaşları memnun edeceği belirtildi.

 

Üye Girişi yaptıktan sonra yorum yazabilirsiniz. Giriş

Turkbeleni Gazetesi