Pakistan, Kasım ayında bahçe yapımına başlayacak

19 Ekim 2015 Pazartesi, 13:44

EXPO 2016 Antalya’ya katılım sözleşmesini Ağustos ayında imzalayan Pakistan, ülke bahçesi inşaatına Kasım ayında başlayacak. Pakistan Ülke Komiseri Abdul Wahid, en iyi bahçeyi kuracaklarını söyledi.

Bu yılın Mart ayında Aksu İlçesi’ndeki EXPO 2016 Antalya Sergi Alanı’na ön incelemeye gelen ve Ağustos ayında katılım sözleşmesini imzalayan Pakistan, detayları görüşmek için yeniden Antalya’ya geldi. Pakistan Ülke Komiseri Abdul Wahid ile EXPO 2016 Antalya Sorumlusu Asad Wahid’e, Proje ve Yapım İşleri Direktörlüğü tarafından projedeki son durum anlatıldı. Pakistan heyeti de, bin 207 metrekarelik alanda yapacakları projeyi sunup, inşaata kasım ayı ortasında başlamak istediklerini iletti.

Kendilerine tahsis edilen bahçede inceleme yapan Pakistan Ülke Komiseri Abdul Wahid, EXPO 2016 Antalya’nın en iyi şekilde gerçekleşeceğinden emin olduklarını belitti. Wahid, “Kasım ayı içerisinde çalışmalara başlayıp kısa sürede bahçemizi kurarız” şeklinde konuştu. Pakistan Heyeti, inşaat çalışmaları için EXPO 2016 Antalya’ya akredite olan firmalarla da görüşecek.

Üye Girişi yaptıktan sonra yorum yazabilirsiniz. Giriş

Turkbeleni Gazetesi