Özel güvenliklere ilk eğitim Side Köpek Oteli’nden

18 Temmuz 2016 Pazartesi, 11:01

Side Köpek Oteli’nde düzenlenen eğitimde özel güvenlik görevlilerine köpeklerle görevlerini yerine getirme konusunda eğitim verildi.

Özel güvenlik görevlilerinin köpek kullanımıyla ilgili yasanın yürürlüğe girmesiyle personel eğitimleri de başladı. “Özel Güvenlik Hizmetlerinde Görev Hayvanı Kullanımı” yasası yürürlüğe girdikten sonra Antalya’da ilk eğitim Manavgat’ta verildi. Eğitimde güvenlik görevlilerine görevleri sırasında köpeklerle nasıl olaylara müdahale edecekleri, köpeklerin bakımı gibi konularda eğitim verildi.

side-kopek-oteli-egitim (1)

Side Köpek Oteli’nde Mustafa Şahin Uçan tarafından verilen eğitime Manavgat Özel Güvenlik personelleri katıldı. Bundan sonraki süreçlerde statlarda, alışveriş merkezlerinde, konutlarda ve işyerlerindeki korumalar ve güvenlik önlemleri için köpeklerin kullanılacağı belirtildi. Manavgat Özel Güvenlik Yöneticisi Ertuğrul Yalçıner, “Aldığımız eğitimden çok memnun kaldık. Köpeklerle yapacağımız uygulama için öncelikle onları tanımamız ve anlamamız lazım. Bu anlamda dolu dolu geçen bir eğitim süreci oldu” dedi.

side-kopek-oteli-egitim (3)

Üye Girişi yaptıktan sonra yorum yazabilirsiniz. Giriş

Turkbeleni Gazetesi