Özel çocuklara Küçük Nüanslar’dan sürpriz

30 Aralık 2015 Çarşamba, 15:36

EXPO 2016 Antalya Ajansı ile Down Sendromu Derneği’nin ortaklaşa düzenlendiği, ‘Geleceği Renklendiriyoruz’ projesine Küçük Nüanslar Çocuk Korosu da destek verdi. Koro üyesi çocuklar, klasik müzik albümlerini özel çocuklara notlar yazarak hediye etti.

The Marmara Oteli’nde düzenlenen ve 7’nci haftası geride bırakılan mandala eğitiminde hoş bir sürpriz yaşandı. Eğitmenler Aslıhan Aksun, Elif Özcan ve Dilek Soydan gözetiminde gerçekleştirilen mandala dersine, Küçük Nüanslar Korosu’nun 6 üyesi hocaları ile sürpriz bir ziyarette bulundu. Daha önce EXPO 2015 Milano BIE günü kapanış etkinliklerinde EXPO 2016 Antalya ve Türkiye’yi de temsil eden koro, alışveriş merkezlerindeki EXPO 2016 etkinlikleri için Antalya’da bulunmaktaydı. Koro üyeleri masalara oturup yaşıtları olan özel çocuklarla mandala çizimleri yaptı ve onlara ritim öğretti. Şarkılar da söyleyen küçük çocukların kaynaşması, Down Sendromlu çocukların anne ve babalarını mutlu etti.
Küçük Nüanslar Korosu üyeleri, yanlarında getirdikleri klasik müzik albümlerinin kapaklarına küçük notlar yazıp, Down Sendromlu öğrencilere hediye etti. EXPO 2016 Antalya Ajansı Tanıtım ve Halkla İlişkiler Direktörü Burak Katmer, koronun öğretmenleri Suzan Bünül, Hakan Bağcı ve Kubilay Can’a projeye verdikleri destekten dolayı sembol çiçek olan şakayık takdim etti. Katmer, “23 Nisan 2016 tarihinde açılacak EXPO 2016 Antalya, özel ve şanslı tüm çocuklarımızın kaynaşıp paylaşımlarda bulunacağı bir alan olacak. Bu çok keyifli geçen dersimiz EXPO 2016 Antalya’da yaşanacakların sadece küçük bir göstergesi, bu etkinliğe gönülden destek veren herkese teşekkür ediyorum” dedi.

FOTORĞAFLI

 

Üye Girişi yaptıktan sonra yorum yazabilirsiniz. Giriş

Turkbeleni Gazetesi