Son Dakika
19 Mayıs 2019 Pazar

Özel bireylerden çok özel eserler

24 Temmuz 2016 Pazar, 13:05

AKDENİZ Özel Eğitim Rehabilitasyon Merkezi’nde eğitim gören özel bireylerin ürettiği dekoratif sanat eserleri Aydın Kanza Sanat Galerisi’nde beğeniye sunuldu.

Serginin açılışı, özel bireylerin semazen ve folklor gösterisi eşliğinde yapıldı. Açılış kurdelesini Muratpaşa Belediye Başkan Yardımcısı Hasan Kaçmaz, kurum müdürü Necati Akbaba ile özel bireyler birlikte kesti. Atık maddeler değerlendirilerek üretilen el emeği, göz nuru sanat eserler, sergiyi gezen davetlilerden büyük ilgi gördü. Katılımcılar, eserlerin her birini dikkat ve hayranlık incelendi, özel bireylerin başarısı kutlandı.

Kurumda özel bireylere sanat eğitimi veren uzman öğreticiler Hacer Akay, Ahmet Özgen, Seval Özgen, sanat çalışmalarında her türlü atık maddelerin değerlendirildiği belirtti. Ahmet Özgen, “Atık cam ve pet şişelerin üzerini atık kâğıtlarla kapladık çiçek vazoları, ahşap-plastik mandallardan dekoratif oturma grupları, dondurma çubuklarından fotoğraf çerçevesi, porselen tabakların üzerleri resimlenerek duvar panoları ve daha birçok dekoratif ve hediyelik süs eşyaları üretildi” dedi.

You must be logged in to post a comment Login