Otobüs kaptanıyla muavini vuran şüpheli 5 ay sonra yakalandı

09 Şubat 2016 Salı, 14:30
Otobüs kaptanıyla muavini vuran şüpheli 5 ay sonra yakalandı

Bülent TATOĞULLARI/ANTALYA, () – ANTALYA’da şehirlerarası otobüsten yasak alanda inmek istemesine itiraz eden araç kaptanı 55 yaşındaki Ahmet Şahin ile muavin 26 yaşındaki Melih Gümüş’ü tabancayla yaralayan 46 yaşındaki Ali Keleşoğlu, 5 ay sonra yakalanıp tutuklandı.
Olay, geçen 14 Eylül günü saat 06.00 sıralarında Kepez İlçesi, Antalya Bulvarı, Anadolu Kavşağı’nda meydana geldi. Çok sayıda suçtan sabıkası bulunan Ali Keleşoğlu, bindiği şehirlerarası otobüsten, otogara girmeden inmek istediğini söyledi. Obüsün kaptanı Ahmet Şahin, alanın yolcu inişine yasak bölge olduğu belirterek, indiremeyeceğini kaydetti. Keleşoğlu’nun inme konusunda ısrarcı olması üzerine otobüsün muavini Melih Gümüş devreye girdi. Sinirlenen Ali Keleşoğlu, belindeki tabancayı çıkartarak kaptan Ahmet Şahin’i sağ diz kapağı üstünden, Melih Gümüş’ü ise sırtının sol kısmından vurdu. Keleşoğlu, olay sonrası otobüsten atlayıp kaçarken kanlar içinde kalan Şahin ile Gümüş, yolcular tarafından çağrılan ambulansla Antalya Eğitim ve Araştırma Hastanesi’ne götürülerek tedaviye alındı.
5 ay boyunca firar eden Ali Keleşoğlu, önceki gün Muratpaşa İlçe Emniyet Müdürlüğü, Asayiş Büro Amirliği ekipleri tarafından sahte kimlikle yakalandı. Keleşoğlu’nun, Antalyaspor ile Fenerbahçe maçının olduğu gün bıçakla yaralama olayına karıştığı da belirlendi. Keleşoğlu’nun hırsızlık, güveni kötüye kullanma, cezaevine yasak madde sokmak, silahla yaralama, uyuşturucu madde kullanmak ve bulundurmak, tehdit ve gasp gibi çok sayıda suçtan sabıkasının bulunduğu ortaya çıktı.
İfadesinin ardından adliyeye sevk edilen Ali Keleşoğlu, tutuklandı.

Üye Girişi yaptıktan sonra yorum yazabilirsiniz. Giriş

Turkbeleni Gazetesi