“Okullarda yandaş müdür dönemi başlayacak”

24 Kasım 2014 Pazartesi, 13:23
feti kurt2

feti kurtTürk Eğitim-Sen Antalya 2 Nolu Şube Başkanı Feti Kurt Milli Eğitim’de yaşanan şube müdürü ve okul müdürü atamalarını değerlendirdi. Gazetemize açıklamalarda bulunan Kurt, siyasi kadrolaşmanın okullara kadar indiğini, okullarda artık liyakat sahibi, kariyerli, tecrübeli eğitimcilerin yerine, hükümet yanlısı ve Eğitim Bir-Sen üyesi yandaş eğitimcilerin yönetici olarak atanacağını ileri sürdü.
Türk Eğitim-Sen Antalya 2 Nolu Şube Başkanı Feti Kurt, önümüzdeki günlerde okullarda hükümet taraftarı Eğitim Bir-Sen’li müdürlerin atanacağını söyledi.
Bu atamalarla birlikte siyasi kadrolaşmanın okul müdürlükleri ve müdür yardımcılıklarına kadar indiğinin altını çizen Kurt, ‘okullarımıza liyakatli, kariyerli ve tecrübeli eğitimciler yerine, yandaş eğitimciler yönetici olarak atanacak. Olan eğitim sistemimize ve geleceğimizin teminatı olan çocuklarımıza olacak. Bu durumdan hiç kuşkusuz eğitim camiasında ve beraberinde ülkemiz olumsuz şekilde etkilenecek, okullarımızda öğretmenlerimiz ve yöneticiler arasında huzursuzluklar yaşanmasına neden olacaktır’ dedi.
Kurt, “şube müdürlerini görevden alacaklar”
Türk Eğitim-Sen Antalya 2 Nolu Şube Başkanı Feti Kurt, milli eğitimde yapılan okul müdürleri atamalarıyla ilgili yaptığı açıklamada şunları söyledi; “Yaklaşık 3-4 ay önce milli eğitim müdürlüklerine yeni şube müdürleri atandı. Bu atamalarda yazılı sınavlardan alınan puanlar değil, mülakat puanları baz alındı. Açılan davalar ve yapılan itirazlar nedeniyle mahkeme 21 Temmuz’da şube müdürü atamalarını iptal etmişti. Bu karara yapılan itirazlar nedeni ile mahkeme 2’nci kez iptal kararı verdi. Yasalara göre mahkeme kararının 30 gün içinde uygulanması gerekiyor. Fakat mahkeme kararlarına rağmen hala bu şube müdürleri görev yapmaya devam ediyor. Bu kapsamda atanan tüm şube müdürlerinin görevden alınması gerekiyor.”
“Kadrolaşma okullara kadar indi”DSC_00181 (1)
Türk Eğitim-Sen Antalya 2 Nolu Şube Başkanı Kurt, 4 yılını dolduran okul müdürleri için de siyasi kadrolaşmaya zemin hazırlayan bir yönteme başvurularak, yandaş sendikaya üye olan eğitimcilerin okul müdürü yapıldığına dikkat çeken Fethi Kurt, İlçe milli eğitim müdürleri ve şube müdürlerinin atamaları siyasi olduğu için bunların verdikleri puanlarla da okul müdürlüklerine hükümete yakın, yandaş sendika üyesi eğitimcilerin seçildiğini söyledi.

Üye Girişi yaptıktan sonra yorum yazabilirsiniz. Giriş

Turkbeleni Gazetesi