Okullar halk oyunlarında buluştu

25 Şubat 2016 Perşembe, 10:48
Okullar halk oyunlarında buluştu

ANTALYA’da 2015-2016 Okul Sporları Faaliyet Programı’nda yer alan Minikler-Yıldızlar-Gençler Halk Oyunları İl Birinciliği müsabakaları başladı.

Atatürk Spor Salonu’nda gerçekleşen açılış seremonisine Antalya Gençlik Hizmetleri ve Spor İl Müdürü Burhanettin Hacıcaferoğlu, İl Milli eğitim Müdürü vekili Hasan Tevke, AGHSİM şube müdürleri, Halk Oyunları Federasyon İl Temsilcisi Hasan Özer, okul yöneticileri, öğretmenler, okul aileleri ve öğrenciler katıldı.
26 Şubat’a kadar sürecek Minikler- Yıldızlar- Gençler Halk oyunları İl Birinciliği müsabakalarında 37 düzenlemeli 14 düzenlemesiz kategoride 51 okul yarışacak. Seyircinin yoğun ilgi gösterdiği yarışmada okullar, teke, zeybek, zortlatma, alyazma ve hapishane zeybeği oyunlarını sergileyecek. Müsabakalarında dereceye giren okullara kupa ve madalya verilecek.
‘ÖĞRENCİLER GELENEKLERİMİZİ YAŞATIYOR’
Geçmişten bugüne geleneklerimizin halk oyunlarında yaşatıldığını belirten Antalya Gençlik Hizmetleri ve Spor İl Müdürü Burhanettin Hacıcaferoğlu, okullarda sportif ve kültürel alanda faaliyetler düzenlediklerini ve öğrencilerin bu faaliyetler sayesinde sosyal ve kültürel alanda gelişim gösterdiklerini söyledi. Hacıcaferoğlu, müsabakalarında yarışan tüm okul ve öğrencilerine başarılar diledi.

 

 

Üye Girişi yaptıktan sonra yorum yazabilirsiniz. Giriş

Turkbeleni Gazetesi