Başkan Okan Sezen vuruldu

Manavgat Su Sporları Derneği Başkanı Okan Sezen neden vuruldu? Manavgat Su Sporları Derneği Başkanı Okan Sezen’in durumu nasıl? Manavgat Su Sporları Derneği Başkanı Okan Sezen’i kim ya da kimler vurdu? Manavgat Su Sporları Derneği Başkanı Okan Sezen’i niçin vurdular?

01 Temmuz 2016 Cuma, 20:21

Manavgat Su Sporları Derneği Başkanı Okan Sezen kimliği henüz belirlenemeyen kişiler tarafından vuruldu. Sezen’in Manavgat Devlet Hastanesi’nde kaldırıldığı ve durumun ağır olduğu öğrenildi.

Okan Sezen’in işletmeciliğini yaptığı tesislerin önünde vurulduğu bildirildi.

Manavgat’ta kaçak su sporlarına savaş açan Sezen’i vurunların kaçak su sporu işletenler olabileceği iddia ediliyor.

GEÇTİĞİMİZ AY BASIN TOPLANTISI DÜZENLEMİŞLERDİ

Manavgat Su Sporları Derneği dava açmaya hazırlanıyor

Manavgat Su Sporları Derneği, kaçak olarak işletilen yerlere gerekli işlemleri yapmayanlar hakkında hukuki dava açacaklarını belirtti. Su Sporları Derneği’nin Avukatı Barış Ünal, “Kaçak su sporları ile ilgili hukuki işlemleri yerine getirmeyenler hakkında dava açacağız” dedi.

Kaçak Su Sporları ile ilgili bir basın toplantısı düzenleyen Dernek Başkanı Okan Sezen ve Derneğin Avukatı Barış Ünal, “Ortada rakamlar var, hep birlikte organize olup burada uğramış olduğumuz zararlar için maddi, dernek yöneticileri için de manevi ve görevini yapmayan kamu kurum ve kuruluşlarla ilgili yasal yollara başvuru yapılacaktır” dediler.

“HUKUK DEVLETİSİNİZ DEMESİYLE OLACAK BİR ŞEY DEĞİL”

Basın toplantısında dernek adına açıklamayı yapan Avukat Barış Ünal, Türk adaletine ve Türkiye Cumhuriyeti Devleti’nin tüm kamu kurum ve kuruluşlarına güvenlerinin tam olduğunu ifade ederek, “Devletin varlık sebebi, hukuk devletinin gerçekleşmesi yönünde uygun alt yapıyı oluşturmaktır. Hukuk devleti ilkesi, tıpkı iyi insan olma vasfı gibi bir kere alınmakla veya Anayasa’ya yazılmakla, başkasının evet siz hukuk devletisiniz demesiyle olacak bir şey değildir” dedi.

SONUÇ ALAMADIK              

İdarenin temelinin eşitlik olduğunu öne süren Ünal, eşitliğin farklılıklara engel olmadığını, imtiyazlara engel olacağını ifade ederek, “Ancak eşitlik ilkesine aykırı olarak ilgili kurumlarca bir takım imtiyazlar tanındığı kanaatindeyiz. Bu bağlamda bu imtiyazların varlığını anlatmak amacıyla konu ile alakalı kolluğa, tüm kamu kurum ve kuruluşlarına başvurularımızı tam olarak yapmış ancak bir sonuç alamamış bulunmaktayız” şeklinde konuşarak açıklamasına şöyle devam etti:

CEZA KESMEKTEN BAŞKA BİR İŞLEM YAPILMADI

“Bu toplantının amacı da yalnızca yasaların tarafsızca uygulanmasını sağlamak için sarf ettiğimiz çabada bir yol daha almaktır. Bu sürenin başlangıcında ihale aldığımız Antalya Büyükşehir Belediyesi’nce tarafımıza yapılan bildirim, ardından turizm amaçlı sportif faaliyet yönetmeliğine göre işlem yapılması için müracaat ettiğimiz Manavgat Kaymakamlığı konu ile bağlantılı kurumlarla yazışmalar ve kaçak su sporları faaliyeti yapan şahıslara idari para cezası kesmek dışında başka bir işlem yapmamıştır. Bu süreç içerisinde yazılı başvurularımız dışında gerekli makamları defalarca ziyaret ettik. Bu ziyaretlerimizde bu şekilde yasal zemini olmayan, kaçak olarak işletilen noktalarda yapılan aktivitelerin hiçbir şekilde faaliyetine devam edemeyeceğini ve 3’üncü şahıs sigortalarının olmadığını altını çizerek hem yazılı hem de sözlü bir şekilde beyan ettik. Bu beyanlarımıza karşılık yetkililerin söylemleri daima gereğinin yapılacağı yönünde oldu ancak bir sonuç alınamadı ve bugün burada bu konuşmayı yapıyoruz.

DENETLEME SIRASINDA SALDIRI

Konu ile alakalı Manavgat Kaymakamlığı tarafından kurulan heyet kaçak istasyonu denetlendiği sırada saldırıya uğramış ve bu konuda Manavgat 5. Asliye Ceza Mahkemesi 2015/326 E. Sayılı dosyasında şahıslar Kamu Görevlisine Görevi Nedeni ile Hakaret, Görevi yaptırmamak İçin Direnme suçlamaları ile yargılanmaktadır.”

TAM TEŞEKKÜLÜ KAÇAK SU SPORU KAPATILMIYOR, SADECE 200 TL CEZA

Su Sporları Derneği Başkanı Okan Sezen, kaçak organize edilen sporların Turizm Bakanlığı’na çok ağır külfet getirdiğini belirterek, bunların önlenmesi için ellerinden geleni yaptıklarını söyledi. Sezen, yasal olarak Maliye Bölgesi’nde 47, ÖÇK Bölgesi’nde 15 ruhsatlı su sporları yapıldığını, 2 noktada ise kaçak su sporları yapıldığını öne sürerek, “Bunlardan bir tanesi sadece jet sky kiralıyor, diğeri ise tam teşekküllü su sporu yapmaktadır. Manavgat Kaymakamlığı, kaçak su sporları yapan yere ekip göndererek sadece kanunun ilgili maddesi “Kabahatlar Kanunu”na aykırılıktan 200 TL para cezası kesiyor” dedi.

 

 

 

Üye Girişi yaptıktan sonra yorum yazabilirsiniz. Giriş

Turkbeleni Gazetesi