Öğrenciler LÖSEV için çalıştı

21 Şubat 2016 Pazar, 10:40
Öğrenciler LÖSEV için çalıştı

ANTALYA Güzelbağ İlkokulu öğrencileri, Lösemili Çocuklar Vakfı (LÖSEV) yararına yaptıkları el emeği ürünleri kurdukları stantta satışa sundu.

Muratpaşa Güzelbağ İlkokulu 3’üncü sınıf öğrencileri öğretmen Filiz Ünlüsoy ile birlikte değerler eğitimi kapsamında iyilik eğitimi konusunda proje hazırladı. Proje kapsamında harçlıklarından topladıkları parayla değişik malzemeler alan çocuklar, Okul Müdür Yardımcısı Özkan Sanal ve öğretmenleri Filiz Ünlüsoy rehberliğinde boncuk, küpe ve bileklikler üretti. Öğrenciler bu ürünleri Düden Park’ta kurdukları stantta LÖSEV yararına satışa sundu.
Sınıf öğretmeni Filiz Ünlüsoy, “Öğrencilerimizle her ay değerler eğitimi projesi kapsamında bir konu ele alıyoruz. Şubat ayında iyilik konusunu tespit etti öğrencilerimiz. Bu projenin bulunuşu, ne yapabiliriz konusundaki düşünceler hepsi onlara ait. LÖSEV’i ziyaret ettik. Çalışmalarını öğrendik. Buradaki geliri de onlara bağışlayacağız. Lösemili çocuklar yararına kullanılacak projemizden sağlanan gelir. Gelirin yanında öğrencilerimiz, LÖSEV ve lösemili arkadaşları konusunda duyarlılık kazandı” diye konuştu.

 

Üye Girişi yaptıktan sonra yorum yazabilirsiniz. Giriş

Turkbeleni Gazetesi