Nem, Antalyalıları bunalttı

31 Temmuz 2016 Pazar, 00:03

HAVA sıcaklığının 33 derece ölçüldüğü Antalya’da nem oranı yüzde 80’e ulaştı. Bunaltan hava nedeniyle cadde ve sokaklar boşalırken plajlar doldu.

Hava sıcaklığının 33, deniz suyu sıcaklığının 30 derece olduğu Antalya’da yüzde 80’e ulaşan nem bunaltıcı etki yarattı. Masa Dağı ve Kepez Seyir Terası gibi yüksek yerden bakanlar, şehir merkezini nem bulutları nedeniyle görmekte zorlandı. Görüş mesafesini etkileyen bulutlar, kentte yaşayanları ve tatilcileri de bunalttı. Hava sıcaklığı ile birleşen yüksek nem boğucu etki yarattı. Sabah saatlerinden itibaren turizm kentini etkisi altına alan nemli hava, gün boyunca etkisini sürdürdü ve güneşi kapattı. Bunaltan hava nedeniyle cadde ve sokaklar boşalırken plajlar doldu. Pek çok kişi serinlemek için denize girmeyi tercih etti. Dışarı çıkmayanlar ise klimalı ortamları tercih etti.
nem-antalyalilari-bunaltti_2476_dhaphoto4
Antalya Meteoroloji Bölge Müdürlüğü yetkilileri pazar günü kuzeyden esecek rüzgarın etkisiyle dağılacak nem bulutlarının yerini kuru ve sıcak havaya bırakacağını belirtti.

Üye Girişi yaptıktan sonra yorum yazabilirsiniz. Giriş

Turkbeleni Gazetesi