MAYÖV Vakfı Mütevelli Heyeti seçimi

14 Kasım 2014 Cuma, 16:32
DSC_0037

Manavgat Yüksek Öğretim Bilimsel ve Teknolojik Araştırmalar Vakfı olağan Mütevelli heyeti toplantısı gerçekleştirdi.

Manavgat Yüksek Okulu Avni Akın Toplantı salonunda yapılan Mütevelli Heyeti toplantısına  Akdeniz Üniversitesi Fen Fakültesi Biyoloji Bölümü Başkanı Prof. Dr. Ali Erdoğan,  MYO Müdürü Doç. Dr. Hacer Bakır Sert, Emekli Kaymakam Mehmet Çapraz, MATSO Başkanı Ahmet Boztaş, MASİAD Başkanı Turgay Akar, Pazarcılar Odası Başkanı Sami Dursun Doğan, Şoförler odası başkanı Mahmut Şafak, Bakkallar Odası Başkanı Abdullah Akça , Yüksek Okul Vakfı Mütevelli heyeti başkanı Dr. Muammer Güneş ve çok sayıda davetli katıldı.

Olağan toplantıda oluşturulan Divan başkanlığına Eski Manavgat Belediye Başkanı Akay Şenel

DSC_0018

seçildi. Divan üyelikleri Bekir Kara ve Raif Durmaz getirildi. Yoklamanın ardından saygı duruşu yapıldı. Güden maddelerine geçilmeden önce Manavgat’ta  ileride kurulması düşünülen Üniversitenin adının Manavgat Şelale Üniversitesi olması önerildi. Çalışma raporlarının okunup ibrasında söz alan Mütevelli Heyeti Başkanı Dr. Muammer Güneş, durumu Manavgat Kaymakamlığına bildirdiklerini ancak kaymakamın Üniversiteyi kurduktan sonra kendilerine olmayan Üniversiteye Rektör atamasında yardımcı olabileceklerini söylediğini ifade etti.

Mütevelli heyeti Başkanı Dr. Muammer Güneş, Manavgat Yükseköğretim Bilimsel ve Teknolojik Araştırmalar Vakfı’nın Olağan Mütevelliye Toplantısına hoş geldiniz.

DSC_0035 Az önce hazırul cetvelindeki imzaların sayılması sonucunda Vakıf senedimizin dokuzuncu maddesine göre mütevelli heyet üye sayısına göre bir fazla olan yirmi beş sayısına ulaşıldığı hatta geçtiği tespit edilmiştir. Çoğunluk aranarak yapılacak olan genel kurul yapabileceğimiz anlaşılmış olduğundan toplantıyı açıyorum” Daha sonra  vefat eden heyet üyelerinin vasiyeti üzerine Dr.Mehmet Ercan Sönmez, İbrahim Etem Akın ve Yalçın Zor üyelerin oy birliği ile Mütevelli heyetine seçildiler. Asil ve yedekler üyelerin belirlenmesinde yine önerilen üyeler oy birliği ile seçildi. Asil ve yedek üyeler şöyle; Mustafa Kemal Kaya, Muammer Güneş, Neriman Özen, Ayşegül Sendirek, Mücahit Tatar Sedat Öz, Necdet acar, Mehmet Gökkoca, Ahmet Özdemir,  Murat Güngör, Ali Cinkaya Osman Sönmez Mehmet şen 9 asil 5 yedek

Asiller: Atilla Yıldız, Mustafa Kemal Kaya, Muammer Güneş, Neriman Özen, Mücahit Tata, Vedat Öz, Necdet Acar, Murat Güngör, Ali Cinkaya

Süleyman Özdemir, Abdullah Orhan, Handan Özen,

DSC_0027Dilek ve temenniler bölümünde konuşan Prof. Dr. Ali Erdoğan “2002 yılında başlayan bir süreç 2003 yılında kurucu üye olarak atanmamız 2004 yılında eğitim ve öğretime başlanması o gün 63 öğrenci ile başlamıştık. Bugün ki geldiğimiz noktaya bakıyorum 2700 civarında bir öğrencimiz var. 45 kat artmış. Turizm fakültesinin de açılıyor olması diğer fakültelerle de sanıyorum Manavgat’ta yakın zamanda başkanımızın da ifade ettiği gibi üniversitenin temelleri atılıyor yollar haritası da belli umarım burada 20-30 bin öğrencileri de göreceğimiz birimleri açarız” dedi. MATSO Başkanı Ahmet Boztaş , oda olarak Manavgat’a bir turizm fakültesi açılması konusundaki çalışmalarının sürdüğünü belirterek “Turizm Fakültesi’nde geldiğimiz son nokta 02.10.2014 tarihi itibariyle Akdeniz Üniversitesiyle Emlak Müdürlüğü arasında ki yer tahsisi 2 yıl süreyle gerçekleştirildi. Yer Çeltikçi Mahallesiyle Ulukapı Mahallesi arasında ki hayvan pazarı olarak kullandığımız alan. 53,600 m2’lik bir alan orası biz oraya 6 bin 500 m2 büyüklüğünde 4 katlı bir proje yaptırdık. Projeyi Mimarlar odası çizdi hiçbir bedel almadan, Perşembe günü Üniversitede imzalar atıldı. 2016-2017 Öğretim yılında Turizm Fakültesi olarak hizmet verileceğini düşünüyorum. Bu bir çığır açma gibi olacak. Üç fakülte bir Meslek Yüksekokulu olduğu zaman Manavgat Şelale Üniversitesini kurmak için müracaat edeceğiz” dedi.

Üye Girişi yaptıktan sonra yorum yazabilirsiniz. Giriş

Turkbeleni Gazetesi