Musa Taşkın “2015 YÖRSİAD’IN ŞUBELEŞME YILI OLACAKTIR”

06 Kasım 2014 Perşembe, 13:01
musataskin_alpertunga

YÖRSİAD 2014 Faaliyet Yılı Kasım Ayı Olağan Toplantısı Porto Bello Hotel’de gerçekleştirildi.alper_bacanli

Toplantıya konuk konuşmacı olarak Antalya Baro Başkanı Av.Alper Tunga Bacanlı katıldı. Başkan Semih Beken Amerika’da İş seyahatinde olduğundan dolayı bu toplantıda yer alamadı.

YÖRSİAD 2014 Faaliyet Yılı kapsamında Kasım Ayı Olağan Toplantısını Porto Bello Hotel’de gerçekleştirdi. Konuk konuşmacı olarak Antalya Baro Başkanı Av.Alper Tunga Bacanlı konuk konuşmacı olarak katıldı. Toplantıya YÖRSİAD Üyeleri yoğun ilgi gösterirken, Akdeniz Üniversitesi Müzecilik Anabilim Dalı kurucusu ve Başkanı Prof.Dr.Nevzat Çevik’de yemekte yer alan isimler arasındaydı.  İşleri dolayısı ile Amerika’da bulunan YÖRSİAD Başkanı Semih Beken’in katılamadığı toplantıda Beken’in mesajı okundu. Toplantıda ayrıca her Ramazan Ayı Çallı’da kurulan Geleneksel YÖRSİAD Çadırına katkı sağlayan üyelere birer teşekkür plaketi verilirken, Ramazan Çadırı ve gelen konukların düşüncelerini içeren bir video sunumu da üyelere izlettirildi. Taşkın katılımlarından dolayı Bacanlı’ya bir teşekkür plaketi sundu.

Taşkın, “ 2015 yılı başında 2. İstanbul toplantımızı düzenleyeceğiz”

Kısa bir tatilin ardından tekrar bir araya gelen YÖRSİAD üyeleri birbirleri ile hasret giderirken, açılış konuşmasını yapan YÖRSİAD Başkan Yardımcısı Musa Taşkın, “ Öncelikle konuşmacı konuğumuz Baro Başkanı Av.Alper Tunga Bacanlı’ya ve Akdeniz Üniversitesi Müzecilik Anabilim Dalı kurucusu ve Başkanı Prof.Dr.Nevzat Çevik hocamıza bizlerle birlikte oldukları için teşekkürlerimi sunuyorum. Sayın Baro Başkanımız Alper Tunga Bacanlı’nın tekrar Baro Başkanı seçilmesinden dolayı kutluyor, başarılar diliyoruz. Uzun bir yaz arasından sonra tekrar bir aradayız. Yaz döneminde herkesin büyük taktirini kazanan ve Çallı’da kurduğumuz Geleneksel YÖRSİAD İftar Çadırı ile büyük bir iş çıkardık. Burada her gün 550 kişi iftarlarını açtı. Buraya katkı sağlayan tüm üye dostlarımıza çok teşekkür ediyorum. Osman Güngör, Alper Oral ve Hüseyin Sarı arkadaşımız kesintisiz bu organizasyonun başında yer aldılar. Kendilerine çok teşekkür ediyoruz. Bu arada 2015 yılı başında 2. İstanbul toplantımızı düzenleyeceğiz. 2015 YÖRSİAD’ın şubeleşme yılı olacaktır” dedi.

Bacanlı, “Antalya Barosu Türkiye’nin dördüncü büyük barosudur!”

Kendisinin de bir Yörük çocuğu olduğunu ifade ederek sözlerine başlayan Antalya Baro Başkanı Av.Alper Tunga Bacanlı Baro nedir ve Baroculuk ve yaptıkları çalışmalar hakkında üyelere bilgiler sundu. “ Öncelikle burada olmaktan dolayı duyduğum memnuniyeti dile getirmek isterim. Ben de sizler gibi bir Yörük çocuğuyum. Antalya Barosu İstanbul, İzmir ve Ankara’dan sonra Türkiye’nin dördüncü büyük barosudur. 3030 avukat arkadaşımız var. Antalya Barosu büyük bir barodur fakat ilişkiler bakımından aslında küçük bir barodur. Bugün baroda yeni avukatlığa başlamış, hatta stajını Antalya Barosunda başlamış bir arkadaşımız rahatlıkla Antalya Barosunun Başkanı ile istediği saatte cep telefonu ile konuşabilir, derdini anlatabilir, sıkıntısını paylaşabilir. Bizim resmi organlarımızın yanı sıra 21 tane de alt kurulumuz var. Bunların içerisinde çevre imar kurulu, kadın hakları, çocuk hakları bizim mesleğimiz ile ilgili adli yardım kurullarını sayabiliriz”

yorsiad_toplanti5Toplantı sonrasında Ramazan Çadırına katkı sağlayan üyelere birer teşekkür plaketi verildi. Plaketleri yemekte konuk olarak bulunan Akdeniz Üniversitesi Müzecilik Anabilim Dalı kurucusu ve Başkanı Prof.Dr.Nevzat Çevik verirken yemek sonrasında tüm üyelerin katılımı ile gecenin anısına birer hatıra fotoğrafı çekildi.

Üye Girişi yaptıktan sonra yorum yazabilirsiniz. Giriş

Turkbeleni Gazetesi