Muratpaşa’dan Zeytinköy’e kadın projesi

25 Şubat 2016 Perşembe, 10:29
Muratpaşa'dan Zeytinköy'e kadın projesi

Muratpaşa Belediyesi Kadın Aile Hizmetleri ve Sosyal Yardım İşleri Müdürlükleri, Türk Üniversiteli Kadınlar Derneği Antalya Şubesi işbirliği ile çocuk gelinler, kadına şiddet, kadın hakları konusunda proje gerçekleştirilecek.

Muratpaşa Belediyesi Kadın Aile Hizmetleri ve Sosyal Hizmetler Müdürlükleri ile Türk Üniversiteli Kadınlar Derneği Antalya Şubesi tarafından çocuk gelinler, kadına şiddet ve kadın hakları konusunda hazırlanacak projenin çalışmaları Zeytinköy Eğitim ve Bilim Merkezi’nde başladı. Zeytinköy bölgesi olarak bilinen Gebizli ve Yeşildere mahallelerini kapsayan inceleme, araştırma ve proje geliştirme toplantısına, Türk Üniversiteli Kadınlar Derneği Antalya Şubesi Yönetim Kurulu üyesi Prof. Dr. Fulya Sarvan ve proje ekibi birlikte katıldı.
MAHALLEDE İNCELEMEDE
Toplantı öncesinde Zeytinköy bölgesinde inceleme yapıldı. Zeytinköy Geliştirme ve Yaşatma Derneği’ni de ziyaret eden proje geliştirme ekibi, ortak çalışma yapılması kararı aldı. Prof. Dr. Fulya Sarvan, Muratpaşa Belediyesi Sosyal Hizmetler Müdürü Emin Sözen’e “Çocuk Gelin Ayıbına Hayır’ isimli sempozyum bildiri kitabını hediye etti.

 

Üye Girişi yaptıktan sonra yorum yazabilirsiniz. Giriş

Turkbeleni Gazetesi