Muratpaşa ve Aksu kardeş oldu

21 Şubat 2016 Pazar, 12:44
muratpasa-aksu

MURATPAŞA Belediyesi, Isparta’nın Aksu ilçe Belediyesi ile kardeş oldu. Kardeş Şehir protokolu, Muratpaşa Belediye Başkanı Ümit Uysal ve Aksu Belediye Başkanı Ali Kaya arasında imzalandı.

Yurtiçi ve yurtdışında çok sayıda kardeş şehir teklifi alan Muratpaşa Belediyesi ile Isparta Aksu Belediyesi arasında Kardeş Şehir Protokolu imzalandı. Protokolu Muratpaşa Belediye Başkanı Uysal ve Aksu Belediye Başkanı Kaya imzaladı. Protokol, iki ilçe arasında çevre koruma, kültür-sanat, turizm, eğitim, sağlık ve spor alanlarında işbirliği öngörüyor. Başkan Uysal, kardeşliğin, biyolojik ve manevi anlamda değer bulduğunu, kendilerinin buna hukuki kardeşliği eklemek istediklerini belirtti.
Muratpaşa’da yaşayan insanların yaylası konumunda olan Aksu Belediyesi ile kardeş olmaya karar verdiklerini söyleyen Başkan Uysal, “Karar meclislerimizden geçti. Biz de bu kararın neticesi olarak sözleşmeyi imzalıyoruz. Çok renkli, iki tarafı da mutlu edecek çalışmalar yaparız diye düşünüyorum” dedi. Antalya ile sınır olduklarını ifade eden Başkan Ali Kaya ise iki tarafın da birbirine maddi manevi katkıda bulunacağına inandığını belirtti.

Üye Girişi yaptıktan sonra yorum yazabilirsiniz. Giriş

Turkbeleni Gazetesi