Muratpaşa İmar Komisyonu Başkanı Öztürk’ün iması kafaları karıştırdı

11 Kasım 2014 Salı, 17:39
menderes_turel_side_bizim_icin_ozeldir_h7284

Muratpaşa ile Büyükşehir’in Kırcami tartışması

ahmet_ozturk

Muratpaşa ile Büyükşehir’in Kırcami tartışması

Antalya’da yılan hikayesine dönen Kırcami bölgesinin imar planı konusunda bu kez sona gelindiği düşünülürken yeni gelişmeler üzerine kafalar karıştı. Muratpaşa Belediyesi İmar Komisyonu Başkanı Mimar Ahmet Öztürk, Büyükşehir Belediye Başkanı Menderes Türel’in yaptığı açıklamaların planlama sürecini sıkıntıya sokacağını ima etti.

Kırcamii’ndeki 11 mahallenin 20 yıldır devam eden imar planı sorununun çözümü için  son dönemde olumlu gelişmeler kaydedildi. Büyükşehir Belediye Meclisinde oybirliği ile geçen bölgenin 1/ 5000 ölçekli nazım imar planına uygun olarak hazırlanan 1/ 1000 ölçekli uygulama planı, Muratpaşa Belediye Meclisinde kabul edildi. Muratpaşa Meclisi, kabul kararını CHP, Ak Parti ve MHP grubunun olumlu oyları ile oy birliği ile aldı.

Bu gelişmenin ardından Kırcami imar planının yürürlüğe girmesi için son adım,  Muratpaşa

170120141141462734010

Meclisinin kabul ettiği planın Büyükşehir Meclisi tarafından da onaylanmasıydı. 12 Kasım Çarşamba günü toplanacak Büyükşehir Meclisi’nde plana onay verilmesi halinde Kırcami bölgesinin  20 yıldır yapılamayan imar planı bitmiş olacaktı. Büyükşehir Meclisi’nden onay kararı verilmesi beklenirken Muratpaşa Belediyesi’nden şok yaratan bir açıklama geldi. Muratpaşa Belediye Meclisi İmar Komisyonu Başkanı  olan CHP’li Meclis Üyesi Mimar Ahmet Öztürk, Menderes Türel’in katıldığı Antalya İşadamları Derneği (ANTİAD) toplantısındaki açıklamalarının endişe olduğunu iddia etti.

Türel samimi olduğunu göstersin

menderes_turel_side_bizim_icin_ozeldir_h7284 Öztürk, yaptığı yazılı açıklamada, “ANTİAD tarafından düzenlenen toplantıda; Büyükşehir Belediye Başkanımız Sn Menderes Türel’in, Kırcami 1/5000’lik imar planı ile ilgili bazı maddi hataların, düzeltilmesi zorunlu olan küçük revizyon ihtiyacı  için olumsuz tavır içeren beyanlarda bulunduğunu üzülerek işittik.
Bu tavrın; kesinleşmiş olan (fakat davada açılan)  1/5000’lik planı değiştirmeme, açılan davayı boşa çıkarmama, planın iptalini sağlamaya dönük bir davranış olduğunu düşünmek istemiyoruz. Büyükşehir Belediye Başkanımız Sn Menderes Türel, toplumumuza karşı verdiği sözlerde samimi ise 1/5000’lik planla ilgili gerekli olan küçük çaplı revizyonlarınve maddi hataların düzeltilmesi işlemini gerçekleştirilmesini sağlamalıdır.
Aksi halde toplumumuzda; Büyükşehir Belediye Başkanımız Sn Menderes Türel’in planı engellediği kanaati oluşacaktır. Kamuoyunda uyarı görevimizi yapıyor ilgili kurumları samimiyete davet ediyoruz” dedi.

Mimar Ahmet Öztürk, Büyükşehir Meclisi’nde Kırcamii planları ile ilgili esasa dokunmayan, küçük düzeltmeler yapılmazsa, bir meslek odasının açtığı dava nedeni ile iptal durumu olacağına dikkati çekiyor. Yapılacak bazı düzeltmelerle, açılan davanın boşa çıkacağını söylüyor. Ama Menderes Türel’in tavrının açılan davayı boşa çıkarma yönünde olmadığını iddia ediyor.

Büyükşehir Belediye Meclisi’nin, 12 Kasım Çarşamba günü yapılacak aylık olağan toplantısında gündem Kırcamii olacak. Menderes Türel’in,Muratpaşa Belediyesi’nden gelen eleştirilere vereceği cevap merakla bekleniyor. Mecliste sert tartışmaların olması bekleniyor.

Üye Girişi yaptıktan sonra yorum yazabilirsiniz. Giriş

Turkbeleni Gazetesi