Muratpaşa Belediyesi’nden YGS deneme sınavı

24 Şubat 2016 Çarşamba, 11:30
Muratpaşa Belediyesi'nden YGS deneme sınavı

KURSLAR etüt merkezleri ve MURGEM’le binlerce öğrenciye eğitim desteği sunan Muratpaşa Belediyesi, Yükseköğretime Geçiş Sınavı’na (YGS) girecek öğrenciler için ücretsiz deneme sınavı düzenleyecek.

Muratpaşa Belediyesi Gençlik Eğitim Merkezi (MURGEM) tarafından, 28 Şubat Pazar günü saat 10.00’da yapılacak YGS deneme sınavı, Çallı’daki Akdeniz Üniversitesi Sosyal Bilimler Meslek Yüksekokulu’nda gerçekleştirilecek. Lise mezunu ve son sınıf öğrencilerinin katılabileceği deneme sınavı hakkında bilgi almak isteyen adaylar, MURGEM’in 0242 244 96 69-0242 244 97 70 numaralı telefonlarını arayabilecek. YGS deneme sınavına katılmak isteyen öğrencilerin, en geç 27 Şubat Cumartesi günü saat 14.00’e kadar Kızılsaray Mahallesi 77. Sokak’taki MURGEM’e başvurularını yapmaları gerekiyor.
YGS İLE AYNI FORMATTA
Öğrenciler 2 saat 40 dakika sürecek deneme sınavında 180 soruya cevap verecek. Ölçme, Seçme ve Yerleştirme Merkezi’nce (ÖSYM) düzenlenen YGS’de olduğu gibi; güvenlik aramaları dahil aynı formatta yapılacak deneme sınavında, öğrencilerin daha iyi hazırlanabilmeleri, eksiklerini görebilmeleri ve sınav sıtresini yenebilmeleri amaçlanıyor.
UYSAL, BAŞARILAR DİLEDİ
MURGEM’de 700 gencin üniversite sınavına hazırlandığını belirten Muratpaşa Belediye Başkanı Ümit Uysal, “Etüt merkezlerimiz, kurslarımız ve eğitim kurumlarına yaptığımız yardımlarla öğrencilerimizin geleceğe hazırlamasına destek veriyoruz. YGS deneme sınavına ve 13 Mart’ta yapılacak YGS’ye katılacak öğrencilerimize başarılar diliyorum” dedi.

 

 

Üye Girişi yaptıktan sonra yorum yazabilirsiniz. Giriş

Turkbeleni Gazetesi