Muratpaşa Belediyesi fide dağıttı

12 Şubat 2016 Cuma, 14:42
Muratpaşa Belediyesi fide dağıttı

MURATPAŞA Belediyesi, Ermenek Mahallesi’ndeki tesisinde ürettiği menekşe, aslanağzı ve bellis türü mevsimlik çiçeklerin fidelerini, vatandaşlara ücretsiz dağıtmaya başladı.

Muratpaşa Belediyesi geçtiğimiz yıl, ‘Balkon ve Bahçe Güzellerini Seçiyoruz Yarışması’ kapsamında 15 bin mevsimlik çiçek fidesi dağıttı. Bu çalışmasını bu yıl da devam ettirme kararı alan Muratpaşa Belediyesi; ilk etapta, vatandaşlara 15 bin adet dağıtımı gerçekleştirdi. Ermenek Mahallesi’nde bulunan Park ve Bahçeler Müdürlüğü seralarında üretilen menekşe, aslanağzı ve bellis türü mevsimlik çiçeklerin fidelerinin dağıtımı Aydın Kanza Parkı’nda gerçekleştirildi.
UYSAL: MURATPAŞA RENGARENK OLSUN
Belediyenin tesislerinde üretilen mevsimlik bitkilerin zaman zaman dağıtımın yapılacağını belirten Muratpaşa Belediye Başkanı Ümit Uysal, “Muratpaşa’mızın rengarenk çiçeklerle donatılmasını istiyoruz. Değişik renklerde menekşe ve aslanağzı ile bellis gibi mevsimlik çiçeklerin fidelerini komşularımızla paylaşmaya devam edeceğiz. İlk etapta; kendi tesislerimizde üretilen 15 bin çiçek fidesinin dağıtımını gerçekleştirdik” diye konuştu.

 

 

Üye Girişi yaptıktan sonra yorum yazabilirsiniz. Giriş

Turkbeleni Gazetesi